Pohodlný, bezpečný a inovatívny: Spoznajte vozík Traigo 80

V spoločnosti Toyota vieme, že vodič, ktorý má pohodlie, je šťastný vodič a že šťastný vodič je produktívny vodič. Jeho pohodlie však nemá vplyv iba na náladu, rovnako zlepšuje zdravie, keďže vodiči vysokozdvižných vozíkov sú náchylní na poranenia a namáhanie chrbta a krku.

Pohodlný vozík môže mať vplyv aj na zlepšenie produktivity, keďže vodič bude počas pracovného dňa pozornejší a presnejší. Náš nový 80-voltový elektrický vyvážený vozík Traigo 80 bol navrhnutý tak, aby odbremenil vašich operátorov vozíkov od akéhokoľvek nepohodlia, s ktorým sa môžu stretnúť pri práci.

Vodiči vysokozdvižných vozíkov majú často dlhé pracovné zmeny – celé hodiny sedia v kabíne a pritom otáčajú a naťahujú rôzne časti tela. Niekedy ich kabína vozíka ani neizoluje od nadmerného hluku a nepriaznivých poveternostných podmienok. 

Preto náš konštrukčný tím začal rozmýšľať o tom, že by mal najnovší vozík obsahovať ešte viac prvkov, ktoré by boli prospešné pre vodičov. Každý operátor by tak získal výhodu – vodiči by sa mohli plne sústrediť na vykonávanie svojej práce presne a bezpečne.

Presne tak vznikol náš nový elektrický vyvážený vozík Traigo 80. Ide o ergonomicky navrhnuté zariadenie na manipuláciu s materiálom, ktoré vzniklo s ohľadom na potreby vodičov. Pomocou nášho Traigo 80 sa snažíme optimalizovať ich pohodlie a minimalizovať fyzické namáhanie tak, aby mohli odchádzať domov bez akýchkoľvek bolestí po dlhom pracovnom dni. 

Bezpečný, pohodlný a chránený 

Prepracovali sme kabínu vodiča tak, aby vyhovovala jeho potrebám. Rozhodli sme sa preto pridať niekoľko odkladacích možností navyše. Náš nový 80-voltový elektrický vozík má teraz plne plávajúci priestor pre vodiča, ktorý je úplne izolovaný nielen od samotného vozíka, ale aj od okolitého prostredia. Výsledkom sú oveľa menšie úrovne hluku a minimálne vibrácie pre vodiča, čo len napomôže koncentrácii operátora.

Toto nové zariadenie sme navrhovali nielen s ohľadom na pohodlie vodiča, ale sústredili sme sa aj na vysokú náročnosť prostredia. Traigo 80 je pevný a trvácny. Vie odolať najnáročnejším podmienkam v exteriéri, ako aj v interiéri, bez straty ktorejkoľvek zo svojich schopností.

Jeho kabína dokonale chráni vodiča od vonkajších vplyvov, ako dážď, vietor, sneh, slnko a dokonca aj chladom alebo horúčavou. Práca v exteriéri sa tak stala rovnako pohodlnou ako tá v interiéri.

Ponúkame hneď niekoľko možností prevedenia kabíny, aby sme vyhoveli vašim špecifickým potrebám – oceľové kabíny, kabíny bez dverí a kabíny s plachtovým krytom, kabíny so stieračmi čelného skla a kabíny vhodné do akéhokoľvek počasia.

Traigo 80 bude rozhodne vyhovovať vašim potrebám a zároveň bude pozitívne vplývať na zdravie a produktivitu vašich vodičov. 

Úplná kontrola na dosah ruky 

Nielen priestor pre vodiča sa dá zlepšiť. Prepracovania sa dočkala aj lakťová opierka. Plne nastaviteľná lakťová opierka teraz poskytuje vodičom dokonalé pohodlie. Vodič si ju môže nastaviť tak, aby mal na dosah všetky kľúčové funkcie bez toho, aby musel nadmerne naťahovať svoje telo. Okrem toho bol k lakťovej opierke pridaný delený zabudovaný odkladací priestor a USB zástrčka, pretože vždy príde vhod odložiť si niektoré predmety alebo nabiť si telefón. 

Nový vzhľad dostala aj ovládacia jednotka. Hoci je náš štandardný ovládací systém s malou páčkou pre ovládanie smeru vozíka a pohyb vidlice medzi vodičmi populárny, ponúkame tiež jednu multifunkčnú ovládaciu jednotku alebo dvojicu hydraulických ovládacích pák.

A keďže ani naše rozhranie nemohlo pri zlepšovaní ostať pozadu, vozík Traigo 80 je k dispozícii s voliteľnou, úplne novou farebnou dotykovou obrazovkou – rovnakou ako u našich najnovších retrakov Toyota BT Reflex – ktorá jednoducho poskytuje dôležité informácie intuitívnym spôsobom. Napomáha tak zvýšiť efektivitu a produktivitu prevádzky.

Umožňuje vodičovi naprogramovať rôzne jazdné parametre, aby boli v súlade s jeho preferenciami, ako napríklad rýchlostné upozornenie, jazyk alebo kúrenie. Všetky tieto funkcie majú za cieľ zvýšenie bezpečnosti. Štandardne však ponúkame aj obrazovku s tlačidlovými ovládačmi. 

Nechajte svoj vozík, aby vám pomohol s bezpečnosťou 

Traigo 80 má tiež viacero asistenčných funkcií, ktoré ešte viac zvyšujú bezpečnosť a efektivitu vodiča. Medzi týmito funkciami je aj slávny Systém aktívnej stability (SAS). Ide o funkciu, ktorá priebežne sleduje hmotnosť nákladu, výšku zdvihu a rýchlosť vozíka s cieľom udržiavať stabilitu počas vašich operácií. Zároveň zabezpečuje, aby sa vozík neprevrátil. 

Vozík ponúka výbornú viditeľnosť dopredu a hore (cez strechu), automaticky znižuje svoju rýchlosť pri odbočovaní za roh s cieľom predchádzať nehodám a má tiež niekoľko voliteľných bezpečnostných funkcií, ako napríklad záložnú kameru.

Novinka Traigo 80 má mnoho ergonomických prvkov, ktoré zabezpečujú pohodlie vašich vodičov a pomáhajú im úspešne absolvovať pracovnú zmenu. Vozík ponúka príjemný zážitok z jazdy a vedie k zvýšeniu bezpečnosti, efektívnosti a produktivity všetkých vašich operátorov.

Vymazať všetko