Vodič jazdí na vozíku Toyota BT Reflex

Osvedčená inovácia s novými BT Reflex od spoločnosti Toyota

Toyota Material Handling Europe uvádza prvé tri modely novej rodiny BT Reflex: vysokovýkonný model série R, sériu E s unikátnou naklápacou kabínou a flexibilnú sériu O pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Modernizované vozíky BT Reflex stanovia nové štandardy s ohľadom na bezpečnosť, energetickú účinnosť a ergonómiu. Inovatívne vylepšenia zahŕňajú vylepšenú ergonómiu priestoru operátora s intuitívnym ovládaním a interaktívnou dotykovou obrazovkou. Všetky modely obsahujú inteligentné lítium-iónové energetické balíky a dajú sa jednoducho pripojiť do I-Site od Toyoty

Vozíky od spoločnosti Toyota predstavovali za posledných 25 rokov prvotriedne výrobky s inovatívnymi vlastnosťami. Aby sme vymenovali iba niektoré z nich – unikátna naklápacia kabína, prechodové ovládanie zdvíhania zdvíhacieho zariadenia, 360° riadenie. Nová generácia retrakov pokračuje v rovnakom smere, prináša inovatívne funkcie, ktoré sa zameriavajú na štyri kľúčové oblasti: inteligentná energia, intuitívny a interaktívny zážitok z jazdy, ako aj väčší náhľad do činností manipulácie s materiálom.

„V rámci témy „osvedčená inovácia“ sme zdôraznili nielen dôležitosť nášho prvotriedneho výrobku, ale aj skutočnosť, že naším cieľom je neustále investovať do inovácií, aby sme tak mohli reagovať na potreby našich zákazníkov v rámci nášho princípu Kaizen (neustále zlepšovanie). V rámci tohto výrobku dosahujeme nové úrovne bezpečnosti, ergonómie a energetickej účinnosti – a do budúcna sa budeme stále zameriavať a prinášať udržateľné a účinné riešenia pri manipulácii s materiálom pre našich zákazníkov,“ hovorí José María Gener, viceprezident pre Predaj a marketing v spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Inteligentné energetické pakety

Nové vozíky BT Reflex boli vyvinuté s prihliadnutím na tri požiadavky: šetrenie nákladov, šetrnosť k životnému prostrediu a energetická účinnosť. Toyota Material Handling ponúka na výber z troch inteligentných energetických balíkov vhodných pre potreby zákazníka. Vychádzajú z vlastných riešení modulárnych lítium-iónových batérií spoločnosti Toyota, aby poskytovali maximálnu flexibilitu pri prevádzke. Dobrá disciplína nabíjania umožní novým vozíkom aj s najmenším energetickým balíkom nepretržitú prevádzku. Poskytovať zákazníkom vysokokvalitné, rentabilné a bezpečné spôsoby vylepšenia vybavenia používaného na manipuláciu s materiálom je pre nás to najdôležitejšie, no zároveň je naším cieľom aj minimálny dopad na životné prostredie.

Intuitívny a interaktívny zážitok z jazdy

Zážitok z jazdy bol v nových modeloch BT Reflex ešte vylepšený prepracovaným priestorom pre vodiča. Ponúka nové ergonomické funkcie a posúva bezpečnosť a výkon na novú úroveň.

Nová kabína umožňuje v každom ohľade intuitívne ovládanie. Vylepšenia zahŕňajú novú jednotku riadenia  s opierkou dlane, pre dokonalý pocit v zápästí vodiča, ako aj novú hlavnú ovládaciu konzolu na pravej strane. Na pohodlie vodiča sme teda pamätali aj v týchto nových modeloch a je možnosť ich dodávať s vysoko kvalitným sedadlom so vzduchovým odpružením. Ďalšou významnou novinkou je nová veľká farebná dotyková obrazovka, ktorá ponúka ešte vyššiu úroveň intuitívneho ovládania, ako aj interaktivity. Nová dotyková obrazovka poskytuje jasný a jednoduchý spôsob ako čítať dôležité informácie, ako aj priamy prístup k funkciám programovania a zaručuje tak vysoký výkon a produktivitu.

Kontrola bezpečnosti a produktivity vašej prevádzky pomocou TOYOTA I_Site

Všetky retraky Toyota sú pripojené inteligentné vozíky, ktoré sú už pri výrobe vybavené zabudovanou telematikou a dajú sa jednoducho pripojiť do systému I_Site. Vylepšilo sa rozhranie vodiča vrátane funkcií I_Site ako napríklad Inteligentný prístup, ktorý umožní spustenie stroja iba oprávneným vodičom, alebo Kontrola pred prevádzkou, ktorá zabezpečí, že vodič urobí automatickú kontrolu pred každou pracovnou zmenou. Pripojené vozíky prostredníctvom I_Site od Toyoty umožňujú používateľom merať a vylepšovať úroveň bezpečnosti a celkový výkon, a zároveň šetriť náklady.

Nové modely Toyota BT Reflex ponúkajú nosnosť 1,4 až 2,5 ton a zdvih až 13 metrov. Vysokovýkonné, výnimočné a unikátne vlastnosti umožňujú dosahovať maximálnu produktivitu bez kompromisov v oblasti bezpečnosti, spotreby energie a ergonómie, a to aj pri vysoko intenzívnych činnostiach. V druhej polovici tohto roka pribudnú do rodiny retrakov dva úplne nové modely – modifikovaná kabína pre prácu v mraziarenskom sklade a vozík s flexibilným úzkym podvozkom – séria N.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Vymazať všetko