Cena iF za dizajn pre zakladač so stojacou obsluhouToyota a Urban Runner

Ocenenie iF DESIGN AWARD za Urban Runner a iF DESIGN AWARD Gold - úspešný príbeh pokračuje

V nadväznosti na technologický vývoj v oblasti elektrifikácie v odvetví logistiky získal najnovší model z radu vysokozdvižných vozíkov s lítium-iónovými batériami od spoločnosti Toyota Material Handling Europe ocenenie iF DESIGN AWARD Gold a doručovacie vozidlo novej generácie Urban Runner získalo ocenenie iF DESIGN AWARD 2024.

Ocenenie ako uznanie kvality a inovácií 

Najnovší stohovací vozík so stojacou obsluhou Toyota BT Staxio SSI200D s lítium-iónovým batériou zaznamenal najväčšie víťazstvo v súťaži iF Design Awards 2024. Zaradil sa tak medzi hlavných víťazov tejto svetoznámej dizajnérskej značky. Z takmer 11 000 prihlásených projektov zo 72 krajín získalo zlaté ocenenie len 75 najvýraznejších dizajnérskych projektov.  
132-členná porota zložená z nezávislých odborníkov z celého sveta ocenila stohovací vozík so stojacou obsluhou za jeho jedinečný ergonomický dizajn. Porota vydala k svojmu rozhodnutiu udeliť zlaté ocenenie nasledujúce vyhlásenie: „Tento elektrický stohovací vozík, ktorý je oveľa menší a obratnejší ako vysokozdvižný vozík, je majstrovským dielom ergonomického dizajnu. Dobre vyriešené detaily a jemné použitie zakrivených tvarov a farieb dodávajú tomuto najpriemyselnejšiemu výrobku bohatosť a ľudskosť.

„Po prvé, ocenenie iF GOLD Award znamená medzinárodné uznanie našich skúseností v oblasti dizajnu a výrobkov zameraných na obsluhu, ktoré sa naďalej presadzujú na medzinárodnej úrovni,“ dodáva Magnus Oliviera Anderson, vedúci oddelenia dizajnu spoločnosti Toyota Material Handling Europe, „po druhé, koncept Urban Runner predstavuje náš záväzok posúvať hranice a pretvárať budúcnosť logistiky.“ 

Vozidlo Urban Runner, ktoré získalo ocenenie iF DESIGN AWARD, je vďaka svojmu kompaktnému a zjednodušenému dizajnu, zabudovanej umelej inteligencii a cloudovej spolupráci dokonalým tímovým hráčom v logistike. 
Pre hladký priebeh procesu distribúcie od skladu až po koncového zákazníka umožňujú kamerové technológie, edge computing a umelá inteligencia naučiť doručovacie vozidlo detegovať ľudí a predmety, samostatne rozhodovať a stanoviť prioritu činností, aby mohlo v reálnom čase vyhodnocovať situácie a primerane reagovať. 

 

Ocenený koncept dizajnu RED 

Pred niekoľkými rokmi spoločnosť uviedla na trh svoj prvý modulárny koncept postavený na princípe lítium-iónových batérií, paletový vozík Toyota BT Levio LWI160, a predstavila projekt Radical Energy Design (RED). 

Tím dizajnérov prišiel s víziou dizajnu vozíkov budúcnosti, ktorý spôsobil revolúciu v konštrukcii vysokozdvižných vozíkov tým, že vytvoril riešenie lítiovo-iónových batérií s modulmi, ktoré sa montujú priamo v spoločnosti Toyota Material Handling. 

Cieľom projektu RED bolo úplne odstrániť skrinku s batériou a nájsť alternatívne možnosti, kam umiestniť jednotlivé energetické moduly. To dalo tímu voľnú ruku a umožnilo úplne prepracovať dizajn vozíka, poskytnúť odpovede na rôzne otázky zákazníkov a pridať ďalšie výhody. 

 

To bol len začiatok, pretože najnovšie vozíky Toyota BT Levio/Staxio série S sledujú rovnaký koncept zameraný na zákazníka. Sú ľahké, ale napriek tomu mimoriadne výkonné a obratné, postavené na princípe integrovaných lítium-iónových batérií od Toyoty a navrhnuté s ohľadom na vodiča. Kompaktné stroje – ideálne na prácu v stiesnených priestoroch – sa dodávajú so štandardizovaným energetickým balíkom. Odstránením prebytočných materiálov a tradičnej skrinky s batériou sa vďaka optimalizovanému usporiadaniu vozíka vytvoril priestor pre všetky komponenty modulu, ktoré doň dokonale zapadajú. 

 

Ocenené výrobky s konkurenčnou výhodou 

Stohovací vozík so stojacou obsluhou Toyota BT Staxio je ocenený výrobok s konkurenčnou výhodou. Má mnoho funkcií, ktoré pomáhajú maximalizovať bezpečnosť na pracovisku, a je energeticky úsporný a pohodlný. Vodiči môžu využívať výhody novo navrhnutého priestoru pre obsluhu s vylepšenou ergonómiou pre väčšie pohodlie a produktivitu. Za necelý rok od uvedenia na trh už vozík získal ocenenie Gold iF Design Award 2024 za svoj jedinečný ergonomický dizajn. 

Vozidlo Urban Runner, ktoré je súčasťou konceptu  A.I. TeamDelivery – kde sa logistika spája s mobilitou, je najnovším radom výrobkov, ktoré odrážajú víziu spoločnosti Toyota Material Handling do budúcnosti smerujúcu k udržateľnejším, produktívnejším a bezpečnejším automatizovaným logistickým operáciám. Toto ľahko použiteľné a plne integrovateľné automatizované doručovacie vozidlo oživuje inteligentné sklady a zabezpečuje konsolidované dodávky. Je cenným doplnkom každého logistického portfólia.

Viac o našich stohovacích vozíkoch so vstavanou batériou Li-ion>>

Strategic Marketing Manager

Lieselotte Everaerts

Toyota Material Handling Europe
lieselotte.everaerts@toyota-industries.eu
Tel: +32 3 302 3245
M: +32 498 69 73 92

Vymazať všetko