Nová Toyota Tonero prekonáva normy Stage 5

Spoločnosť Toyota Material Handling Europe optimalizovala svoju ponuku čelných motorových vozíkov tak, aby boli ešte viac produktívne, efektívne a šetrili životné prostredie. Tonero Stage 5 obsahuje najmodernejšie priemyselné motory Toyota, navrhnuté a vyrobené vo vlastnej réžii, optimalizujúce výkon a jazdné vlastnosti. Nové modely prinášajú nižšiu spotrebu paliva, menšiu údržbu, ale hlavne čistejšiu prevádzku.

Nový rad Toyota Tonero Stage 5 je energeticky úsporný a oveľa čistejší, než vyžaduje najnovšia regulácia výfukových emisií Európskej únie, a zároveň prináša množstvo výhod pre užívateľov čelných motorových vozíkov s protizávažím. Vozíky sú vybavené vlastným priemyselným motorom z produkcie Toyoty, ktorý je robustný, spoľahlivý a ľahko sa obsluhuje, čím sa znižuje spotreba paliva a náklady na údržbu.

„Náš najnovší vysokozdvižný motorový vozík Tonero Stage 5 kombinuje inováciu a kvalitu spoločnosti Toyota, ktorá dramaticky znižuje emisie, čím prispieva k čistejšiemu prostrediu a ovzdušiu,“ hovorí Paul Van De Sype, produktový manažér IC vysokozdvižných vozíkov v spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Nový dizajn protizávažia bol detailne skúmaný a vylepšený v celom produktovom rade Tonero. Ponúka ľahký prístup k servisu, šetrí čas a vedie k zvýšenej produktivite a ďalšiemu zníženiu celkových prevádzkových nákladov . Vzhľad a konštrukcia bola zmenená tak, aby celá produktová rada od 1,5 až do 3,5 t bola konzistentná a spojila celu rodinu strojov TOYOTA Tonero .

Prekonanie noriem Stage 5

Stage 5, európska emisná regulácia, je zameraná na zníženie emisií zo spaľovacích motorov . Spoločnosť Toyota Material Handling sa snaží svojich zákazníkov usmerniť resp. viesť v týchto meniacich sa časoch a zaväzuje sa poskytovať čistejšie a štíhlejšie riešenia, so zachovaním vysokej úrovne výkonu. Rad Tonero spĺňa špecifické prevádzkové potreby zákazníkov a zároveň minimalizuje úrovne emisií, vplyv na životné prostredie a celkové prevádzkové náklady.

Preto boli najnovšie modely motorov od spoločnosti Toyota optimalizované, vrátane priemyselných motorov na naftu a LPG, v súlade s najnovšími emisnými predpismi EÚ. Obrovskou a unikátnou výhodou pre Toyotu je, že všetky motory sú navrhnuté a vyrobené vo vlastnej réžii.

Rad Tonero je možné použiť v každej aplikácii. Ponuka čelných motorových vozíkov Toyota siaha od 1,5 t až po 8 t. Zabezpečíme tak potrebu zákazníkov pre manipuláciu v ľahkých, až  po intenzívne prevádzky, vo vnútri alebo vonku. Do kapacity 3,5 tony, majú zákazníci dokonca na výber medzi hydrodynamickým alebo hydrostatickým pohonom.

Moderné priemyselné motory Toyota

Jadro výkonu radu Tonero spočíva v motoroch modelov: spoločnosť Toyota uplatnila princíp filozofie Kaizen (neustále zlepšovanie) v ponuke  motorov pre plynové aj naftové vozíky. Nové modely Tonero obsahujú čisté, bezpečné a spoľahlivé vlastné  motory Toyota, ktoré prevyšujú európske normy Stage 5. Zákazníci majú tak na výber široký výber modelov, či už ide o naftový alebo plynový pohon.

Naša produkcia meničov krútiaceho momentu, ktorá je súčasťou hydrodynamického pohonu, je k dispozícii až do nosnosti 8 ton  a to v dieselovej aj LPG verzii. Diesel je k dispozícii pre základné modely s objemom 1,5 až 1,8 t , osadený spoľahlivým motorom 1DZIII. Od nosnosti 2 t do 8 t sú zákazníkom ponúkané 3- a 4-valcové ultra čisté a vysoko úsporné motory s technológiou common rail. Oba obsahujú filter pevných častíc (DPF) pre čistejšie prevádzky a poskytujú vysoký výkon a krútiaci moment pri nízkych otáčkach motora, zaistenie dlhej životnosti a spoľahlivosti pri všetkých aplikáciách.

Rad hydrostatických prevodoviek pre hydrostatický pohon je k dispozícii v naftovej verzii, vybavenej vysoko výkonným 3-valcovým naftovým motorom 1ZS (2,0 - 3,5 t) a vo verzii LPG (1,5 - 3,5 t). Nový softvér vyvinutý spoločnosťou Toyota pre túto časť produkcie, ale aj ďalšie technológie poskytujú optimalizované jazdné vlastnosti a produktivitu v kombinácii so silnejšími brzdnými vlastnosťami hydrostatu.

Toyota sa vždy snaží ponúkať produkty s pridanou hodnotou a zároveň pomáhať zákazníkom úsporou nákladov. S ohľadom na to sa výrazne predĺžili servisné intervaly na najnovších motoroch Toyota, čím sa znížili náklady na servis.

Bezpečnosť a pohodlie vodiča

Obsluha môže ťažiť z novej ergonomickej prístrojovej dosky s novým displejom, ktorá je jednoduchá a intuitívna vďaka integrovaným ovládacím prvkom. Indikátory hladiny hydraulického oleja, polohy kolies, náklonu zdvíhacej veže, kontrola filtra pevných častíc (DPF), smeru jazdy, času a prehľadu spotreby paliva sú súčasťou nových funkcií zobrazovaných na integrovanom displeji, pričom všetky prispievajú k zvýšeniu produktivity a celkovej úspore nákladov. Bezpečné pracovisko je zaručené vďaka predprevádzkovej kontrole a možnostiam nastaveniu rýchlosti jazdy.

Nové predné a zadné kombinované LED svetlá Toyota zlepšujú viditeľnosť pre vodičov a zaisťujú ešte bezpečnejšie ovládanie a jazdu. Dlhá životnosť a energetická účinnosť LED svetiel prináša výrazné úspory nákladov na palivo a služby, čím sa zvyšuje dostupnosť a produktivita.

Pre maximálny komfort a dynamiku jazdy je odpoveďou vozík Toyota Tonero s hydrostatickým pohonom. Modely od  nosnosti 2 t vyššie, sú vybavené bezkonkurenčnou plávajúcou kabínou, resp. priestorom pre jedinečné pohodlie vodiča, ktoré tak vytvára optimálne ergonomické pracovné prostredie.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Vymazať všetko