Náš záväzok podporovať logistiku dôležitých dodávok

V súčasnej situácii pandémie vírusu Covid-19 sa spoločnosť Toyota Material Handling prispôsobuje rozvíjajúcej sa zdravotnej kríze. Ako taká, spoločnosť Toyota Material Handling Europe a všetky jej jednotky veľmi pozorne sledujú vývoj udalostí okolo koronavírusu. Naše priority sú jasné: zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov, ako aj našich zákazníkov a dodávateľov je na prvom mieste. Druhou prioritou je urobiť všetko pre udržanie služieb pre našich zákazníkov a partnerov. Tým pádom našou politikou je nie len chrániť náš vlastný personál a personál našich zákazníkov, ale aj udržať si svoju úlohu ako súčasť dodávateľskej siete pre dôležité dodávky (hlavne v potravinárskom maloobchode a v zdravotnej starostlivosti) a dodržiavať pritom miestne nariadenia.

Aktualizácia - Január 2022

Európa sa otvára a s ňou zároveň aj naše obchodné aktivity. Našou najvyššou prioritou zostáva zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov a kolegov. Chceli by sme preto všetkým pripomenúť, aby starostlivo dodržiavali zdravotné opatrenia:

  • Udržiavajte si odstup
  • Zostaňte doma aj pri miernych príznakoch
  • Nepretržite dodržiavajte hygienické opatrenia

Servis

Snažíme sa o zachovanie úplnej obchodnej činnosti a podpory pre našich zákazníkov ako zvyčajne. Kapacity máme k dispozícii, avšak pri rešpektovaní pokynov vašej spoločnosti a miestnych predpisov môžeme v prípade potreby servisné návštevy preplánovať. Všetci technici pracujú v súlade s hygienickými požiadavkami a sociálnym odstupom a používajú ochranné pomôcky.

Aby sme vás podporili najlepším možným spôsobom, poskytujeme vám bezplatných sprievodcov bezpečnými servisnými operáciami počas COVID-19:

Usmernenie pre návštevu servisného technika

Usmernenie, ako čistiť manipulačnú techniku

Usmernenie, keď sa manipulačná technika dlho nepouživa

Predaj

Aj tu sa snažíme o zachovanie úplnej obchodnej činnosti a podpory pre našich zákazníkov ako obyčajne, ale rešpektujeme, že niektorí naši zákazníci nemusia byť schopní prijímať návštevy. V takýchto prípadoch náš tím obchdoných poradcov prejde na online stretnutia alebo konferenčné hovory podľa požiadavky zákazníka. Všetky internetové obchody ostávajú otvorené pre objednávanie online a pre poskytovanie zákazníckej podpory.

Prenájom

V súčasnej dobe máme kapacitu na podporu našich zákazníkov. Konkrétnejšie v oblasti zdravotnej starostlivosti, potravín a maloobchodu môžu zákazníci mať istotu, že je k dispozícii dostatok vozíkov na krátkodobý prenájom, aby mohli reagovať na rýchlo rastúci dopyt.

Doručovanie

Naše dodávateľské prevádzky sa snažia udržať výrobné kapacity v súlade so zvýšeným obchodným dopytom. Všetky továrne monitorujú aktuálnu situáciu a sledujú dodávateľov, pričom pravidelne testujú. Našou ambíciou je mať plnú kapacitu výroby, aby sme čo najskôr vyrobili všetky objednávky a aby sme dodávali vozíky a diely v čo najkratšom čase.

Pripojené vozíky

Medzi našimi zákazníkmi máme viac ako 130 000 pripojených inteligentných vozíkov, čo v posledných mesiacoch zohralo významnú úlohu. Umožnilo nám to ponúknuť zákazníkom flexibilné riešenia, pretože pripojené vozíky nás informujú o miere ich využitia a o tom, ktoré odvetvia sú najrušnejšie. Týmto spôsobom sa zákazníkom ponúkal krátkodobý prenájom vozíkov na pokrytie špičiek alebo kvoli flexibilite, keď ich vozíky dlhšie stáli. Takýmto spôsobom pomáhame  zákazníkom v ich každodennom podnikaní.

 

Zamestnanci

V každej krajine sa riadime pokynmi jednotlivých vlád a podporujeme zamestnancov, ak je to možné, aby pracovali z domu, a poskytujeme im technické vybavenie, aby tak mohli urobiť.

Zamestnanci, ktorí ostávajú pracovať v závodoch, skladoch a dielňach sú požiadaní, aby prijali nevyhnutné zdravotné a bezpečnostné opatrenia (sociálny odstup, prísne hygienické postupy).

Je povzbudivé, že napriek častému testovniu v mnohých našich pobočkách, máme veľmi málo pozitívnych výsledkov testov. To znamená, že protiopatrenia, ktoré uplatňujeme, sú funkčné a že naše pracoviská sú bezpečné pre kolegov, ktorí tam musia byť.

Spoločnosť Toyota Material Handling až do odvolania naďalej uplatňuje prísne obmedzenia na medzinárodné obchodné cesty. Bola vydaná nová cestovná politika a nová politika práce na diaľku s cieľom vyjadriť náš názor a pozíciu v týchto otázkach aj po pandémii.

Ak máte akékoľvek otázky o aktuálnej situácii, kontaktujte Toyota Material Handling Slovensko.

Ďakujeme všetkým vodičom vysokozdvižných vozíkov a kamiónov, ktorí udržiavajú dôležitý tovar v pohybe.

Ďakujeme všetkým zdravotníckym pracovníkom za ich tvrdú prácu a odvahu. 

Vedenie spoločnosti Toyota Material Handling Europe & Toyota Material Handling Slovensko

Vymazať všetko