LI-ION: Zrodenie nového štandardu

Od roku 2013, keď sa Toyota Material Handling rozhodla zahájiť sériovú výrobu prvých modelov s lítiovo-iónovými batériami, bolo do aktívnej prevádzky uvedených viac ako 1000 rôznych modelov. V posledných dvoch rokoch tvoria Li-iónové batérie 1/3 všetkých nových predaných vozíkov. Cestu si našli aj do našich prenájmových flotíl a už dnes môžete vyskúšať ich benefity.

Dnes stále viac zákazníkov objavuje výhody Li-Ionovej technológie. Dôvodov je hneď niekoľko. Jeden z najpodstatnejších je ich vyššia cenová dostupnosť v porovnaní s nedávnou minulosťou. To znamená, že sa skrátila návratnosť investície. Technológia otvára dvere do viac zmenných prevádzok bez nutnosti investície do náhradnej trakčnej batérie. Eliminuje sa manipulácia s ťažkými batériami, ktoré vytvárajú riziká spojené s prípadným poškodením batérií a predpokladajú vyššiu fyzickú náročnosť pri ich výmene. 

Ďalším faktorom je možnosť priebežného, alebo tzv. príležitostného dobíjania, čo pri konvenčnom type olovených batérií nie je vhodné, ba dokonca škodlivé. Spotreba energie Li-Ionových batérií je navyše o 30% nižšia a životnosť naopak až trojnásobne vyššia. V kombinácií s bezúdržbovosťou technológie a vylúčením rizika zaťaženia životného prostredia ťažkými kovmi či kyselinami ako i redukciou tvorby CO2 sa jedná o zelenú investíciu s priaznivým vplyvom v oblasti životného prostredia.

Nové modulárne batérie Toyota sú konštruované tak, aby vydržali 4500 nabíjacích cyklov (olovené vydržia cca 1200 – 1500 cyklov). Pri použití 3-fázovej nabíjačky a pri hĺbke vybitia 80% trvá plné nabitie úctyhodných 60minút. Technológia LI-ION ponúka tiež veľmi stabilné napätie celého vybíjacieho cyklu a to znamená, že vozík pracuje stále na plný výkon bez ohľadu na aktuálnu úroveň vybitia.

Nasedenie LI-ION technológie je možné nielen v konvenčných prevádzkach ale aj v prevádzkach, kde teploty bežne klesajú na úroveň -30C. Rozšírená záruka 7 rokov je len odpoveďou na fakt, že táto technológia je nielen vyspelá a ohľaduplná k životnému prostrediu, ale dlhodobo predstavuje vysokú funkčnosť, bezpečnosť a komfort pri práci.

Nové modulárne batérie Toyota sú konštruované tak, aby vydržali 4500 nabíjacích cyklov (olovené vydržia cca 1200 – 1500 cyklov). Pri použití 3-fázovej nabíjačky a pri hĺbke vybitia
80 % trvá plné nabitie úctyhodných 60 minút. Technológia LI-ION ponúka tiež veľmi stabilné napätie celého vybíjacieho cyklu, a to znamená, že vozík pracuje stále na plný výkon, bez ohľadu na aktuálnu úroveň vybitia.

Nasadenie LI-ION technológie je možné nielen v konvenčných prevádzkach, ale aj v prevádzkach, kde teploty bežne klesajú na úroveň -30°C. Rozšírená záruka 7 rokov je len odpoveďou na fakt, že táto technológia nie je len vyspelá a ohľaduplná k životnému prostrediu, ale predstavuje tiež dlhodobo vysokú funkčnosť, bezpečnosť a komfort pri práci.

V prípade, že rozmýšľate nad vozíkom s LI-ION technológiou, neváhajte sa na nás obrátiť. V našej ponuke nájdete hneď niekoľko z nich.

Vymazať všetko