Kompaktný, bezpečný a efektívny: Spoznajte nový vozík Traigo24

Spoločnosť Toyota Material Handling Europe uvádza na trh svoj nový 3-kolesový elektrický vysokozdvižný vozík Traigo24, ktorý bol navrhnutý pre jednoduché a priamočiare operácie v stiesnených alebo úzkych priestoroch. Modely sú v rozsahu 1 až 1,5 ton a dodávajú sa s energeticky úsporným lítium-iónovým napájaním a skvelou ergonómiou pre vyššiu produktivitu.

Nový rad elektrických vozíkov s protizávažím Toyota Traigo24 ponúka na výber modely s kapacitou 1, 1,25 a 1,5 ton s výškou zdvihu až do 6,5 metra. Tento jednoducho ovládateľný, kompaktný 3-kolesový vozík umožňuje bezpečné a efektívne operácie v stiesnených alebo úzkych priestoroch. 

Pomocou tohto užívateľsky prívetivého vozíka je možné zvládnuť širokú škálu ľahkých až stredne ťažkých činností. Vďaka svojej veľkosti a flexibilite je ideálny pre továrne, sklady a dielne.

„V súčasnosti existuje veľký dopyt po elektrických vysokozdvižných vozíkoch s protizávažím s množstvom rôznych požiadaviek od našich zákazníkov v závislosti od nákladov, s ktorými sa manipuluje od pracovného prostredia a správnych energetických riešení. Či už sú to naše aktuálne vozíky Traigo80, ktoré zákazníkom umožňujú prejsť na elektrický pohon bez nutnosti kompromisov v oblasti výkonu pri intenzívnom používaní, alebo naše nové kompaktné modely Traigo24, ktoré uľahčujú prácu zákazníkom pri príležitostnom použití pri kompaktných aplikáciách. Dokážeme uspokojiť každú potrebu,“ hovorí Jose Maria Gener, viceprezident Predaja a Marketingu spoločnosti Toyota Material Handling Europe. 

Uľahčite si prácu s kompaktným a manévrovateľným vozíkom

Vďaka extrémne kompaktnej konštrukcii podvozku nájde uplatnenie v úzkych a stiesnených priestoroch. So svojou vysokou manévrovateľnosťou je ideálny pre stohovanie nákladov v úzkych uličkách, a to aj v prípade 1,5 tonového modelu, ktorý má nový kratší podvozok pre zlepšenie jazdných schopností a efektivitu s najvyššou kapacitou. Vozík Toyota Traigo24 prináša kombináciu pohyblivosti, jednoduchého používania a efektivity pre príležitostnú manipuláciu. 

Aj napriek kompaktnosti vozíka Traigo24 sa operátor na sedadle vodiča cíti pohodlne. Tajomstvom je množstvo ergonomických vlastností, ktorých cieľom je zlepšenie pracovného prostredia a produktivity. Zabudovaný displej poskytuje kľúčové prevádzkové informácie, ktoré sú na dosah ruky, ako napríklad výška zdvihu, hmotnosť nákladu či poloha stožiara. 

Prepracovaná dolná prístrojová doska taktiež pomáha zvýšiť efektivitu zabezpečením dokonalého výhľadu dopredu. V neposlednom rade sa myslelo aj na viac miesta pre nohy operátora, ktoré vzniklo novým rozmiestnením pedálov a nastaviteľným stĺpikom riadenia s pamäťou nastavenej polohy. 

Okrem toho si vodiči môžu vybrať zo širokej škály ovládačov, ktoré najviac vyhovujú ich štýlu jazdenia: malé páčky, multifunkčné ovládacie jednotky alebo štandardné páky na bočnej strane vodiča. Všetky vyššie uvedené prvky prispievajú k zlepšeniu produktivity, efektivity a tiež prevádzkovej bezpečnosti.

Energeticky úsporný pohon

Rad 24-voltových elektrických vozíkov je dostupný s technológiou lítium-iónového pohonu, ako aj s tradičnými olovenými batériami. K dispozícii je výber z rôznych inteligentných energetických balíkov založených na riešeniach lítium-iónových batérií s vysokou hustotou od spoločnosti Toyota Material Handling. Prinášajú maximálnu energetickú účinnosť a zároveň znižujú emisie CO a náklady na energiu.

Tento koncept zákazníkom umožňuje vypočítať si optimálnu kombináciu batérie a nabíjačky tak, aby vyhovovala pracovným modelom do úvahy pritom berie prevádzkové časy a plánované prestávky počas bežnej pracovnej zmeny, a to aj pre tieto elektrické vozíky, ktoré sa používajú najmä príležitostne.

Konštrukcia zapadá do rodiny elektrických vozíkov

Nová konštrukcia exteriéru Traigo24 vznikla v súlade s vozíkmi Traigo48 a novouvedenými Traigo80, ktoré sú súčasťou rodiny elektrických vozíkov Toyota. Ochrana nad hlavou, ako aj protizávažie prešli redizajnom, čo zjednodušilo manipuláciu s materiálom, pre ktorú je tento vozík určený.

Vozík Traigo24 môžete používať nielen v interiéri, ale príležitostne aj v exteriéri. Ponúka tiež rôzne možnosti kabíny, ako napríklad plachtovú kabínu, kabínu bez dverí či čelné sklo a strechu, čo zaručuje optimálne pohodlie a efektivitu operátora.

Bezpečnosť na prvom mieste

Vozík Toyota Traigo24 bude k dispozícii ako pripojený smart vozík, ktorý zákazníkom umožní sledovať a zlepšovať svoje činnosti s ohľadom na bezpečnosť, produktivitu a úspornosť. 

Niektoré funkcie, ktoré sú dostupné v systéme riadenia flotily I_Site, zahŕňajú: 

  • PIN kód/Smart prístup oprávňuje vodičov na aktiváciu vozíka iba pomocou PIN kódu alebo Smart karty, obe možnosti sú zabudované v prístrojovej doske vedľa displeja,
  • kontrola pred prevádzkou umožňuje vodičom naštartovať vozík iba po zodpovedaní série otázok, ktoré zabezpečujú jeho spoľahlivosť a bezpečnosť.

Všetky elektrické vozíky Traigo24 sú štandardne vybavené unikátnym Systémom aktívnej stability (SAS) Toyota, ktorý zabezpečuje dokonalú stabilitu vysokozdvižného vozíka, a tým ochranu operátora a nákladu počas jazdy, otáčania a dvíhania. SAS predstavuje pokročilú technológiu, ktorá zvyšuje bezpečnosť a zlepšuje produktivitu.

Zlepšite svoju produktivitu a efektivitu

Model Traigo24 ponúka tiež viacero možností na zlepšenie produktivity a efektivity pri manipulácii s materiálom. Pribudli totiž dve nové zdvíhacie zariadenia – FV a FSV, ktoré zvyšujú viditeľnosť špičiek vidlíc pre zlepšenie produktivity. Umožňujú tiež manévrovanie v pracovnom prostredí s nízkym stropom.

Okrem toho sú teraz na tomto novom elektrickom vysokozdvižnom vozíku voliteľne dostupné výkonné predné a zadné LED svetlá, ktoré zabezpečujú bezpečnejšiu prevádzku na miestach so slabou viditeľnosťou. Zároveň znižujú spotrebu energie.

Objavte Traigo24 >

Vymazať všetko