Kompaktnosť, úspora a modulárny dizajn: Spoznajte vozík BT Levio LWI160

Je kompaktný, ľahký a úsporný. Reč je o ručne vedenom paletovom vozíku BT Levio LWI160, ktorý je založený na koncepte modulárnej lítium-iónovej batérie. Práve tento vozík od spoločnosti Toyota Material Handling, zavádza v tejto oblasti priemyslu nové štandardy.

„Náš nový elektrický vozík LWI160 je najkompaktnejší vozík vo svojej triede. Ponúka široké a flexibilné možnosti výkonovej kapacity osadených batérií, bez negatívneho dopadu na samotnú veľkosť stroja.  Stanovuje tak nový štandard v tejto oblasti,“ hovorí Fredrik Nilsson, produktový manažér skladových vozíkov v spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Ocenenie pre unikátny modulárny koncept

Príkladom využitia základnej filozofie spoločnosti Toyota, ktorá sa týka neustáleho zlepšovania v praxi je, že Toyota Material Handling uvažovala nad rámec zaužívaných štandardov a  s cieľom čo najlepšie optimalizovať BT Levio li-ion LWI160. Nakoniec záujemcom ponúka revolučný dizajn v tomto segmente. 

LWI160 je vôbec prvým nízkozdvižným elektrickým vozíkom v skladovom odvetví, ktorý prešiel úplným redizajnom. Prehodnotenie a optimalizácia celého usporiadania komponetnov vozíka, s odstránením tradičného priestoru pre batériu, umožnili optimálne uloženie všetkých ďalších súčastí stroja. 

Vďaka zabudovanej lítium-iónovej batérii a výnimočnej telematike TOYOTA I site už v štandarde, bola vysoká kvalita a kompaktná konštrukcia stroja ocenená významnou cenou „iF design award“ za rok 2020. Ocenenie porotou „iF“  je pre nás dôležitým uznaním tohto unikátneho produktu, no zároveň potvrdzuje správne smerovanie celej spoločnosti Toyota v segmente s lítium-iónovým konceptom batérií. 

Je to iba začiatok novej éry, ktorá spoločnosti Toyota umožní prinášať ďalšie výrobky s rovnakým konceptom a ešte viac optimalizovať konštrukcie strojov v budúcnosti. A to tak, aby sme mohli našim zákazníkom ponúknuť lepšie riešenia pre potreby v procesoch manipulácie s materiálom.

Vylepšená energetická účinnosť

Nový model BT Levio Li-ion od spoločnosti Toyota je veľmi kompaktným a ľahkým vozíkom, pri ktorom nebolo nutné pristúpiť k žiadnym výkonovým kompromisom. Energetickú účinnosť vyzdvihuje na úplne novú úroveň. 

BT Levio LWI160 ponúka flexibilné riešenia v hospodárení s energiou batérií. V ponuke sú až tri kapacity: 50, 105 a 150 Ah Li-ion, s jednoduchým a rýchlym procesom nabíjania, vďaka čomu sa dokáže prispôsobiť rôznym potrebám zákazníkov

Zákazníci si môžu vybrať medzi externým nabíjaním, zabudovaným nabíjaním alebo nabíjaním na ložnej ploche nákladného vozidla, so širokou ponukou kapacít nabíjačky. K dispozícii je aj nový vylepšený konektor na externé nabíjanie s  „push-in“ konektorom, čo prináša ešte viac efektivity na pracovisku.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Jednoduché ovládanie

BT Levio LWI160 je elektricky poháňaný skladový vozík s chodiacou obsluhou, ktorý sa dá využiť v širokom rozsahu aplikácií s nízkou, strednou a vysokou intenzitou. Je ideálnym riešením pre prácu v stiesnených priestoroch, ako sú maloobchodné predajné priestory, veľkosklady a supermarkety. 

Je skvelým pomocníkom aj v horizontálnej preprave, pri nakladaní a vykladaní vozidiel, keďže jeho kompaktná veľkosť a jednoduché ovládanie sú ideálne pre vozidlá prepravných služieb. Tento inovatívny a ľahký vozík od spoločnosti Toyota váži iba 269 kg (vrátane 105Ah batérie) a dokáže ľahko prenášať náklady do hmotnosti 1,6 ton na krátke až stredné vzdialenosti rýchlosťou do 6 km/h. 

Zariadenie BT Levio LWI160 používateľsky prívetivé a intuitívne, a to vďaka nízkemu hluku a programovateľným ovládacím parametrom. Zabezpečí tak optimálny komfort operátora. Garantujeme aj bezpečnú a efektívnu prevádzku vo všetkých situáciách. Prispieva k tomu nová konštrukcia lítium-iónového vozíka, v ktorom je riadiace rameno umiestnené centrálne, čo umožňuje neobmedzený výhľad operátora z pravej a ľavej ovládacej pozície vodiča

LWI160 ponúka optimalizované ovládanie, ktoré automaticky znižuje rýchlosť pri prechode okolo rohov, v závislosti od uhla natočenia riadiaceho ramena. To znižuje riziko nestability nákladu, ako aj riziko poranenia chodidiel osôb, vďaka čomu zlepšuje bezpečnosť na pracovisku. Unikátny systém click-2-creep umožňuje operátorovi posúvať vozík s riadiacim ramenom v vzpriamenej polohe pomalou rýchlosťou, jednoduchým kliknutím na ovládaciu páku, čo zlepší ovládateľnosť v stiesnených priestoroch.

Vymazať všetko