Ernesto Domínguez vymenovaný za nového prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti Toyota Material Handling Europe

Spoločnosť Toyota Material Handling Europe s radosťou oznamuje, že Ernesto Domínguez, dnešný výkonný riaditeľ v spoločnosti Toyota Material Handling France, sa stal novým prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Toyota Material Handling Europe vníma automatizáciu a konektivitu ako dôležité súčasti svojho podnikania. Jej cieľ priblíženia sveta a podnikania jej zákazníkov k trvalo udržateľnej budúcnosti, v ktorej sa stanú čakacie lehoty a odpad históriou, prináša výzvy v súvislosti s prijatím nových obchodných modelov, rozvíjania zručností a prioritizácie investícií. 

Ernesto Domínguez, narodený v roku 1966 v provincii Tarragona v Španielsku, do spoločnosti Toyota Material Handling Spain (predtým BT España) prišiel v roku 2000 ako výkonný riaditeľ. V roku 2016 Ernesto prijal výzvu prevziať spoločnosť Toyota Material Handling France ako jej výkonný riaditeľ, kde momentálne zastáva svoj úrad. 

„Ernesto Domínguez v novom kontexte preukázal svoje líderské schopnosti, silnú podporu našej vylepšenej stratégie a rozhodnosť dosiahnuť stanovené ciele. Veľmi sa tešíme, že práve on bude tým, kto nás povedie na ceste k našej budúcnosti“, vyhlásil Terry Unnai, predseda predstavenstva spoločnosti Toyota Material Handling Europe. 

Ernesto Domínguez svoju novú úlohu prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti Toyota Material Handling Europe prevezme od 1. apríla 2020. 

„Myslím si, že sa nachádzame na križovatke, keď rozvíjame naše tradičné obchodné oblasti, aby sme zostali naďalej relevantným partnerom pre našich súčasných zákazníkov, a v rovnakom čase rozvíjame naše obchodné vzťahy v nových oblastiach. Som naozaj poctený a s pokorou hľadím na výzvy, ktoré sú pred nami, a teším sa na ich riešenie v spolupráci s našimi zákazníkmi, partnermi a mojimi odhodlanými kolegami v celej Európe,“ povedal Ernesto Domínguez.  

Vymenovanie Ernesta Domíngueza nasleduje po rozhodnutí Matthiasa Fischera opustiť spoločnosť Toyota Material Handling Europe. Počas Matthiasovho osemročného pôsobenia na pozícii  prezidenta a generálneho riaditeľa Toyota zvýšila svoj predaj o 53 %. Matthias Fischer formálne odstúpi 31. marca 2020, ale v praxi svoje operatívne úlohy zanechal už v súčasnosti. Terry Unnai, predseda predstavenstva spoločnosti Toyota Material Handling Europe, od 4. februára 2020 zastáva pozíciu dočasného prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti, pričom rieši čisto administratívne povinnosti.

Pre viac informácií, prosím kontaktujte:
Jonas Lindell, Head of Corporate Communications, Toyota Material Handling Europe
E-mail: Jonas.lindell@toyota-industries.eu
Tel.: +46 (0)70 351 24 38

Vymazať všetko