Dokonalý výkon s nulovými emisiami: Stavte na nové vozíky Toyota Traigo80

Spoločnosť Toyota Material Handling Europe uvádza novú generáciu 80-voltových elektrických čelných vysokozdvižných vozíkov s protizávažím. Majú trvácnu a odolnú konštrukciu, ako pre vnútorné, tak aj pre vonkajšie náročné operácie. V článku vám tieto riešenia komplexne predstavíme.

Nové modely z dielne Toyota Material Handling sú v rozsahu od 2 do 3,5 ton. Sú dostupné s energeticky efektívnym lítium-iónovým napájaním a dokonalou ergonómiou pre zvýšenie efektivity. Pomocou týchto riešení umožňujeme zákazníkom urobiť krok k čistým elektrickým operáciám a užívať si dokonalý výkon s nulovými emisiami. Nový vozík Toyota Traigo80 prispieva k bezpečnejším, tichším, pohodlnejším a lacnejším činnostiam v oblasti manipulácie s materiálom.

Ideálne riešenia do náročného prostredia

Nový rad čelných vysokozdvižných elektrických vozíkov Toyota Traigo80 ponúka výber modelov s nosnosťou 2 – 3,5 tony a výškou zdvihu do 6,5 m. Zákazníci si môžu vybrať medzi konštrukciou s kompaktným podvozkom pre prevádzku v obmedzených priestoroch a konštrukciou s dlhým podvozkom a väčšou batériou pre dlhšie používanie. Ponuku sme rozšírili aj o dva nové modely s podvozkom pre manipuláciu s dlhšími bremenami pri vyložení ťažiska 600mm.

Vďaka plne kovovému exteriéru a odolnému podvozku je model Traigo80 ideálny do náročného prostredia. Pre dokonalý výkon v exteriéroch a optimálne pohodlie operátora si môžu zákazníci vybrať úplne zatvorenú kabínu na ochranu pred poveternostnými vplyvmi v kombinácii s vysokoúčinnou ochranou motora na zabezpečenie trvácnosti za všetkých poveternostných podmienok.

„Náš nový elektrický čelný vozík Toyota Traigo80 umožňuje zákazníkom urobiť krok k zlepšeniu produktivity a efektivity bez kompromisov v oblasti spoľahlivosti alebo odolnosti aj pri najnáročnejších interiérových alebo exteriérových operáciách. Máme stanovený jasný záväzok, ktorý sa týka udržateľnosti a znižovania environmentálnych vplyvov našich výrobkov. Veríme, že tento nový rad elektrických vozíkov bude hrať dôležitú úlohu pri posúvaní sa vpred,“ hovorí Jose Maria Gener, viceprezident Predaja a marketingu v spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Vyššia energetická účinnosť

Naša 80-voltová elektrická séria je dostupná s niekoľkými energetickými riešeniami: lítium-iónová batéria, olovená batéria alebo palivový článok. Zákazníci si môžu vybrať dva inteligentné energetické balíky na základe vlastných veľkokapacitných lítium-iónových batériových riešení od Toyoty.

Tie umožňujú maximálne využitie energie a zároveň znižujú množstvo emisií CO₂ a náklady na energie. Vďaka spomínanému konceptu si môžu zákazníci vypočítať ideálnu kombináciu batérie a nabíjačky tak, aby vyhovovala ich pracovnej štruktúre, berúc do úvahy čas prevádzky a plánované prestávky počas bežnej pracovnej zmeny.

Pri väčšine použití to prináša neprerušenú prevádzku počas viacerých pracovných zmien bez potreby výmeny batérie, čím sa šetria náklady na dodatočné batérie, ako aj vybavenie na ich výmenu. Napríklad, nový Traigo80 je vybavený malou lítium-iónovou batériou. Aj napriek tomu môže pracovať počas celej 8-hodinovej zmeny, a to len s dvoma 15-minútovými prestávkami na nabitie počas hlavných prevádzkových hodín a 45-minútovou prestávkou na dodatočné nabitie počas obednej prestávky. Vozíky Traigo80 poháňané li-iónovými batériami si nevyžadujú údržbu batérií a majú omnoho lepšie energetické využitie.

Ďalším energetickým riešením pre vozík Traigo80 je vodík, ktorý umožňuje prevádzku bez emisií a je možné ho rýchlo doplniť za niekoľko minút. Modely Traigo80 budú pripravené na H2 pre užívateľov, ktorí už majú prístup k dodávke vodíka. Nový 80-voltový elektrický vozík ponúka jednoduchú a rýchlu výmenu batérie zboku – pomocou poháňaných paletových vozíkov – pre užívateľov, ktorí si chcú zvoliť energetický zdroj na báze olovenej batérie. Traigo80 bol navrhnutý na použitie v najnáročnejších operáciách. Vďaka vylepšeným motorom a komponentom spotrebuje o 15 % menej energie v porovnaní s predchádzajúcim modelom.

Lepšia ergonómia a produktivita

Nová kabína pre operátora bola navrhnutá ergonomicky. Obsahuje novú nastaviteľnú opierku na ruky a množstvo odkladacích priestorov. Kabína vodiča disponuje voliteľným zabudovaným farebným dotykovým displejom, ktorý zabezpečuje, aby boli kľúčové informácie, ako napríklad výška zdvihu, hmotnosť nákladu a poloha stožiaru, na dosah pre zabezpečenie bezpečnej a efektívnej prevádzky. Dostupná je aj multifunkčná obrazovka displeja s tlačidlovými ovládačmi.

Vodiči si môžu vybrať z úplnej nového radu ovládačov, ktoré najviac vyhovujú ich štýlu jazdy: mini páčky, jeden multifunkčný pákový ovládač (joystick) alebo multifunkčné páky – optimalizujú ergonómiu a produktivitu počas celej zmeny. Plne plávajúca kabína vodiča znižuje hluk a vibrácie pre zlepšenie pohodlia. Pre optimálnu účinnosť a bezpečnosť vodiča bude vozík Toyota Traigo80 vybavený asistenčnými funkciami, medzi ktoré patrí známy a osvedčený Systém aktívnej stability (SAS). SAS priebežne sleduje hmotnosť nákladu, výšku zdvihu a rýchlosť vozíka, aby neustále udržiaval stabilnú prevádzku.

Zlepšenie a sledovanie vašich operácií

Vozík Toyota Traigo80 bude dostupný ako pripojený inteligentný vozík, ktorý umožní zákazníkom monitorovať a zlepšovať svoje operácie s ohľadom na bezpečnosť, produktivitu a úspornosť. Toyota Material Handling pokračuje v ceste so zabudovanou telematikou, ktorá je už od roku 2018 štandardnou súčasťou skladového sortimentu. Momentálne sú dostupné nové funkcie už aj pre sériu čelných vozíkov s protizávažím a prvým modelom je práve Traigo80.

Tieto funkcie zahŕňajú nový displej pre vodiča s úplne novou funkciou predprevádzkovej kontroly. Okrem toho hardvérová jednotka novej generácie ponúka viac informácií  o zvyšovaní produktivity tým, že chápe, kedy je vozík poháňaný s nákladom alebo bez neho. Sleduje sa aj stav li-iónovej alebo olovenej batérie, čím sa nezlepšuje iba jej celková životnosť, ale zvyšuje sa aj jej bezpečnosť.

Zaobstaranie si našich nových vozíkov Traigo80 vám pomôže využívať ich početné výhody: vysoký výkon bez emisií, lepšia ergonómia pre vašich vodičov, zvýšená bezpečnosť a pohodlie a ešte tichšia prevádzka so zníženými nákladmi. V prípade otázok nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Vymazať všetko