Čím vynikajú retraky zo série BT Reflex?

Vysokozdvižné vozíky sú pevnou súčasťou každého poriadneho skladu. Ak potrebujete manipulovať s tovarom alebo nákladom, zrejme niet lepšieho pomocníka. Špeciálnu kategóriu tvoria retraky, ktoré vďaka svojim vlastnostiam dosiahnu všade tam, kde je to potrebné. Predstavujeme vám retraky Toyota zo série BT Reflex.

Čo je to retrak?  

Retrak je podkategóriou vysokozdvižných vozíkov, ktorý je špecifický tým, že vodič v ňom sedí bokom a nie smerom k čelu jazdy. Vďaka tomu má lepší výhľad a dokáže sa lepšie orientovať v priestore. Retraky dokážu zdvihnúť náklad až do výšky 13 metrov. Stabilizujúce prvky týchto vozíkov zabezpečia, že nie je potrebná žiadna veľká protiváha, aby retrak zostal stabilný aj pri manipulácii na ťažko prístupných miestach.

 

U nás v Toyota Material Handling sme sa rozhodli stanoviť úplne nové štandardy v oblasti bezpečnosti, ergonómie a energetickej účinnosti vysokozdvižných vozíkov. Preto vám prinášame inovatívnu sériu retrakov BT Reflex s tými najlepšími vlastnosťami.

Retraky BT Reflex ponúkajú intiutívny zážitok z jazdy

Keďže každý vodič je iný, navrhli sme riešenie, ktoré má tú správnu výšku a uhol bez ohľadu na to, kto vozík riadi. Maximálnu viditeľnosť zabezpečuje voliteľná panoramatická sklenená strecha a námahu vodiča znižuje unikátna naklápacia kabína pri modeloch typu „E“.

 

Pohodlnú manipuláciu s ťažkými bremenami vodičovi umožňuje voliteľné, vzduchom odpružené sedadlo a výškovo nastaviteľná podlaha, ktorú ovláda jednoduchým stlačením tlačidla. Súčasťou série BT Reflex je aj nová ovládacia konzola, veľkorysý odkladací priestor, nabíjanie mobilného telefónu a dokonca aj voliteľný integrovaný bluetooth reproduktor v streche pre počúvanie obľúbenej hudby.

Retraky BT Reflex sú interaktívne

Môže za to najmä interaktívna dotyková obrazovka, ktorá zabezpečí ľahkú komunikáciu medzi vozíkom a vodičom. Pomocou PIN kódu, alebo prístupovej karty, zaistíte, že vozík môžu obsluhovať iba oprávnení vodiči, čo prináša ešte vyššiu úroveň bezpečnosti a produktivity. Naše nové rozhranie dotykovej obrazovky obsahuje nevyhnutnú predoperačnú kontrolu a ďalšie bezpečnostné prvky, ako napríklad automatické regulovanie rýchlosti, vyrovnanie vidlíc rovnobežne s nákladom a centrovanie.

 

Pri zdvíhaní nákladu dostávajú vodiči aktuálne informácie o výške zdvihu, hmotnosti nákladu a zarovnaní vidlíc, ale takisto aj výstražné upozornenia pri hroziacom preťažení vozíka. Prostredníctvom dotykového displeja ovládate na svojom retraku BT Reflex aj limity a predvoľby výšky zdvihu a ďalšie parametre výkonu dôležité pre efektívnu prácu v sklade.

Retraky BT Reflex ponúkajú energetickú efektívnosť

Pre retraky BT Reflex sú ideálnym energetickým riešením vlastné lítium-iónové (Li-ion) batérie. Sú rýchlo a ľahko nabíjateľné, vďaka čomu sa vyhnete výmene a nepotrebujete ani nabíjaciu miestnosť. Li-ion batérie sú vhodné pre aplikácie s najintenzívnejšou manipuláciou a toto riešenie berie ohľad aj na životné prostredie.

 

Náš li-ion akumulátor je bezúdržbový a vyžaduje menej dennej starostlivosti. Získate tak vyššiu životnosť, ktorá zodpovedá životnému cyklu vozíka. Pracovný rozsah bude závisieť od úrovne a času nabíjania, ktoré môžete realizovať počas pracovných prestávok. Pre maximálnu flexibilitu vám ponúkame 3 rôzne možnosti nabíjania:

 

  • štandardný balík,
  • intenzívny balík,
  • maximálny balík.

Retraky BT Reflex sú inteligentné

Vďaka možnosti vytvorenia profilu vodiča prostredníctvom PIN kódu na portáli I_Site si budete istí, že retraky BT Reflex môžu ovládať len vyškolení a autorizovaní vodiči. Spoľahlivosť a bezpečnosť jazdy zabezpečí inteligentná funkcia predoperačnej kontroly pred každou zmenou.

 

Cez I_Site môžete posielať správy do a z vozíka, čím zjednodušíte komunikáciu v prípade poruchy a okamžite oboznámite servisného technika s aktuálnym stavom. Senzory nárazov na retrakoch BT Reflex poskytujú informácie o kolíziách. Poznatky o nehode a vodičovi pomôžu zabrániť poškodeniu pripojených inteligentných vozíkov a infraštruktúry a umožnia bezpečnejšiu a nákladovo efektívnejšiu prevádzku.

Vstúpte do rodiny BT Reflex

Nová séria retrakov Toyota BT Reflex vám ponúka vysoký výkon, výšku zdvihu až do 13 m a maximálnu nosnosť 2,5 t. Takisto získate vynikajúcu stabilitu a reguláciu zdvihu, odolné kolesá a pohodlie, ktoré je dôležité pre maximálny výkon každého vodiča. Máte dodatočné otázky? Neváhajte a kontaktujte nás, radi vám na všetko odpovieme.

Vymazať všetko