kolesá na paletový vozík

Ako vybrať kolesá na paletový vozík?

Výber kolies pre paletový alebo iný typ vozíka závisí najmä od kvality materiálov a originality. V čom spočívajú hlavné rozdiely originálnych koliesok a lacných alternatív? V článku si zanalyzujeme trojicu parametrov, ktoré by ste mali pri výbere sledovať: materiál kolies, materiál ráfiku a celkové vyváženie.

Materiál kolies

Materiály na originálne kolesá od Toyoty sú vyvíjané s ohľadom na čo najlepší výkon celého vozíka. Tieto kolesá poskytujú rovnomerné vyváženie bezpečnosti, odolnosti a výkonu. V praxi vďaka tomu vykazujú najlepšiu možnú zaťažiteľnosť, priečnu stabilitu a zároveň istotu jazdy.

V čom zaostávajú kolesá od iných značiek za originálnymi náhradnými dielmi? Ich jedinou výhodou sú nízke počiatočné náklady, avšak v dlhodobom merítku vás tieto alternatívy môžu vyjsť oveľa drahšie. Ide o to, že tieto kolieska obmedzujú výkon a skracujú celkovú životnosť vozíka Toyota. Ich výmena bude preto vo výsledku potrebná skôr.

Materiál ráfiku

Druhý atribút, ktorý odporúčame sledovať pri kúpe nových kolies na vozík, je kvalita materiálu ráfika. V tomto bode si u nás v Toyote takisto dávame záležať na tom, aby boli ráfiky kolies prispôsobené veľkej námahe. Hlavnou prioritou je dlhá životnosť a optimálny výkon. Materiály sú vyberané tak, aby si poradili aj s veľkým zaťažením. Pre podporu bezpečnosti sa natierajú ochranným náterom proti korózii.

Napodobitelia obvykle používajú na ráfiky lacnejšie a jednoduchšie materiály, ktoré nemajú takú pevnú štruktúru. Riziko vzniku prasklín a defektov je tak vyššie. Navyše, ráfiky sa nepotierajú ochranným náterom. Z tohto dôvodu neponúkajú žiadnu dodatočnú ochranu. Opäť sa dostávame k zvýšenému opotrebeniu a skorej výmene náhradného dielu.

Vyváženie

Originálne kolesá na vozík od Toyoty sú konštruované tak, aby poskytovali dokonalú vyváženosť. Pri výmene starých kolies za nové bude váš vozík naďalej spĺňať rovnaké štandardy prevádzkovej bezpečnosti a bude mať dobré brzdné charakteristiky.

Kolesá iných značiek nie sú tak dokonale prispôsobené vozíkom. Nesprávne vyváženie skracuje životnosť vozíka a zhoršuje brzdné vlastnosti, čím sa znižuje bezpečnosť pri práci s vozíkom.

Zhrnutie

Imitácia originálnych kolies môže ohroziť bezpečnosť vášho pracoviska. Neoriginálne kolesá môžu negatívne ovplyvniť dôležité charakteristiky, ako je brzdná dráha a stabilita. Kolesá, rovnako náhradné diely, musia byť pravidelné kontrolované v rámci servisných prehliadok a v prípade značných známok opotrebovania je nutné zvážiť ich výmenu.

Vymazať všetko