Ako si vybrať stohovač pre manipuláciu a stohovanie tovaru?

tovaru? Ak chcete efektívne uskladniť tovar, odporúčame vám zvážiť použitie stohovača na internú prepravu tovaru. Je kompaktný, univerzálny a dokáže vykonať množstvo stohovacích úloh v skladoch, distribučných centrách, obchodoch alebo vo výrobných závodoch. Dodáva sa v rôznych veľkostiach a tvaroch. Z akých druhov si môžete vybrať?

Manuálne a polo-elektrické stohovače

Manuálne stohovače, ako napríklad Toyota BT Lifter SHM, sú ideálne pre základné operácie stohovania a pre menšie skladovacie priestory. Ide o jednoduché, ale schopné manuálne vozíky pre ukladanie a vyberanie tovaru do/z regálov a políc pre menej náročné použitie.

 

Bežné odvetvia použitia:

 • výrobné priestory s menej náročným používaním,
 • malé spoločnosti s obmedzenými priestormi na príjem a výdaj tovaru.

 

Priamočiare poháňané vozíky s chodiacou obsluhou 

Pre malé skladovacie priestory, ktoré si vyžadujú stohovacie schopnosti, môžu byť základné stohovače, ako napríklad BT Tyro, dobrým riešením pri prechode od manuálneho/polo-elektrického stohovača. 

Sú ideálne pre príležitostnú manipuláciu s tovarom v akomkoľvek type obchodu alebo v malom sklade, pretože majú ľahkú a kompaktnú konštrukciu, ktorá zaručuje jednoduché použitie v stiesnených priestoroch. 

Tieto vozíky sú dostatočne ľahké na to, aby sa používali na medziposchodiach. Zároveň sú ideálne na menej intenzívne používanie. Sú štandardne vybavené lítium-iónovou batériou – nabíjanie je rýchle a flexibilné.

Bežné odvetvia použitia:

 • malé obchody,
 • maloobchod,
 • medziposchodia v menších skladoch,
 • menej intenzívne výrobné priestory s ľahkým materiálom.

Elektrické stohovače s chodiacou obsluhou

 

Sú vhodné pre ľahké až ťažké stohovacie operácie. Vozík Toyota BT Staxio série W je univerzálny model s bezpečnou, odolnou a kompaktnou konštrukciou. Bol navrhnutý tak, aby operátor mohol vykonávať svoju prácu jednoducho a bezpečne. 

 

Tieto vozíky zabezpečujú základný výkon dvíhania v skladoch, vo výrobnom priemysle a maloobchodných priestoroch, v ktorých je obzvlášť dôležitá bezpečnosť a manévrovateľnosť. Ponúkajú zvýšenú efektivitu a výkon počas horizontálnej prepravy, vychystávania a dvíhania do vysokých regálov. 

 

Všetky modely sú dostupné s tradičnými olovenými batériami alebo s  technológiou lítium-iónovej batérie. Táto technológia umožňuje efektívnu a čistú prevádzku a rýchle nabíjanie, keď je príležitosť, s cieľom udržať produktivitu na vysokej úrovni počas celej pracovnej zmeny.

 

 

Bežné odvetvia použitia:

 • sklady,
 • výrobné prevádzky,
 • maloobchodné prevádzky.

 

Poháňané stohovače so stojacou obsluhou 

Stohovače so stúpačkou boli navrhnuté pre intenzívne používanie. Sú vysoko produktívne pri preprave na dlhé vzdialenosti. Univerzálny vozík BT Staxio série P dosahuje najvyšší zdvih. Ponúka výbornú stabilitu – je rýchly, ale zároveň kompaktný a dostatočne manévrovateľný v stiesnených priestoroch. V kombinácii s veľkou kapacitou batérie, olovenou alebo li-iónovou, a veľkou zvyškovou nosnosťou, pozdvihnú tieto stohovače vašu produktivitu.

 

Pre vysoko intenzívne stohovanie ponúknu modely so stojacou obsluhou a s ochranným rámom nad hlavou výborné pohodlie pre vodiča v oboch smeroch, a to vďaka priečnej polohe pri jazde.

Bežné odvetvia použitia:

 • sklady,
 • distribučné centrá,
 • veľké výrobné prevádzky.

 

Výber správneho stohovača závisí od kritérií, ako napríklad jazdná vzdialenosť, druh nosiča a kapacita nákladu, požadovaná manévrovateľnosť a ergonómia, priestorové požiadavky a technológia batérie. Ak potrebujete radu, ktorá sa týka vašich špecifických potrieb, kontaktujte nás alebo našich predajcov.

 

>> Zistite viac o stohovacích vozíkoch BT Tyro

>> Objavte všetky stohovače

Vymazať všetko