5 spôsobov, ako zlepšiť stohovanie vo veľkých výškach zdvihu

Keď hovoríme o veľmi veľkých výškach zdvihu, myslíme tým tie nad 8 metrov, pre ktoré sú najvhodnejšie retraky. Sú navrhnuté tak, aby sa vošli do úzkych uličiek a dvíhali náklad do veľkej výšky. Retraky od Toyoty okrem toho poskytujú dokonalý výkon v kombinácii s vynikajúcim pohodlím vodiča.

Bezpečné a hladké ukladanie paliet v týchto výškach nie je až také ľahké a vo veľkej miere záleží od schopností operátora. Preto by sme vám radi predstavili niekoľko riešení, ktoré vám túto úlohu uľahčia a zároveň zabezpečia vysokú bezpečnosť a produktivitu počas celej pracovnej zmeny.

Vyberte si jasný výhľad na náklad

Ak máte jasný a ničím nerušený výhľad počas celého procesu manipulácie, ste schopní dodržať maximálne bezpečnostné štandardy na pracovisku. Rovnako vďaka nemu zvýšite rýchlosť pre zabezpečenie vyššej produktivity.

Jasný výhľad všade naokolo a na špičky vidlíc tiež minimalizuje poškodenie tovaru alebo regálov, čo vedie k nižším nákladom.

Udržte operátora v plnom sústredení     

Práca vo výškach počas celej pracovnej zmeny je únavná. Pre udržanie pozornosti operátora naše retraky s unikátnou naklápacou kabínou nielenže optimalizujú viditeľnosť nákladu pre rýchlejšiu manipuláciu, ale tiež zlepšujú polohu vodiča.

V kombinácii s kabínou a ovládačmi navrhnutými okolo operátora si vodiči môžu užívať pohodlnú pracovnú polohu, ktorá vedie k menšej únave a pocitu napätia v oblasti krku po dlhom pracovnom dni a tiež k lepšej produktivite.

Pridajte funkcie pre väčšiu presnosť

Čím lepší je výhľad na špičky vidlíc, tým rýchlejšie sa dá uložiť alebo vyzdvihnúť tovar. To urýchľuje manipuláciu a minimalizuje poškodenie tovaru alebo paliet, čo vedie k nižším nákladom za škody.

Nasledovné voliteľné vybavenie na našich retrakoch môže prispieť k ešte rýchlejšiemu vyberaniu alebo ukladaniu nákladu:

  • ukazovateľ hmotnosti nákladu,
  • displej s informáciami o náklade,
  • ukazovateľ výšky,
  • možnosť predvoliť výšku a obmedzovač výšky zdvihu,
  • kamerové riešenie,
  • laserový ukazovateľ polohy vidlíc,
  • prídavné zariadenia, ako napríklad bočný posun a vidlicová rozpera.

 

Otestujte výkon pri zdvíhaní

Dvíhanie tovaru do veľkých výšok si vyžaduje čas, ktorý môže byť ovplyvnený kývaním stožiara alebo prechodom medzi voľným a hlavným zdvihom.

Retraky od Toyoty sú charakteristické veľkou stabilitou a prevádzkou s malým kývaním zdvíhacieho zariadenia. Pohyb dvíhania je hladký a optimalizovaný na základe výšky zdvihu a hmotnosti nákladu.

Funkcia Ovládanie prechodu zdvihu (Transitional Lift Control – TLC) rovnako umožňuje úplne hladký prechod medzi voľným a hlavným zdvihom, ponúka lepšiu ergonómiu pre operátora vďaka menšiemu počtu nárazov, lepšej rýchlosti zdvihu a bezpečnejšej manipulácii s nákladom.

Porozmýšľajte o automatizovanom stohovaní

Prečo nevziať do úvahy automatizované retraky? Automatizácia opakujúcich sa úloh vo vašej prevádzke, ako napríklad ukladanie a vyzdvihovanie tovaru, prináša vysokú úroveň bezpečnosti a presnosti priamo na mieste a podporuje štíhle myslenie.

Rad   je vybavený skenermi a vizuálnou podporou nakladania, ktoré zabezpečia vysokú produktivitu a minimalizáciu škôd pri manipulácii s nákladom či počas jazdy.

Operácie skladovania do vysokých regálov sú oblasti, v ktorých sa retraky naozaj osvedčili. Sú ergonomické, rýchle, stabilné a vhodné na vykonanie tejto práce efektívnym spôsobom. Aby bola manipulácia s nákladom vo veľkých výškach ešte bezpečnejšia a rýchlejšia, retraky od Toyoty disponujú rôznymi funkciami a možnosťami, ktoré podporia vašu prevádzku.

Vymazať všetko