4 dôvody, prečo vymeniť manuálne paletové vozíky za ľahké elektrické riešenia

Všetci poznáme ručný paletový vozík – klasický vysokozdvižný vozík, ktorý dokáže prepravovať tovar vo všetkých typoch aplikácií. Toto flexibilné zariadenie je spoľahlivé, kompaktné, má intuitívne používanie a dokáže plniť požadované úlohy. Kedy je čas siahnuť po základnom poháňanom paletovom vozíku alebo stohovači? To závisí najmä od toho, ako budete používať dané zariadenie a aké sú vaše ciele. Potrebujete zvýšiť bezpečnosť, zlepšiť ergonómiu alebo dosiahnuť vyššiu úroveň produktivity? Nižšie uvedené tipy vám pomôžu vybrať si najvhodnejší vozík pre vašu prevádzku: manuálny alebo poháňaný. Myslite tiež na svoje potreby v budúcnosti, aby ste si mohli svoj paletový vozík alebo stohovač užívať veľmi dlho. Kedy je čas siahnuť po tomto riešení?

1. Keď vaša prevádzka potrebuje zvýšiť produktivitu

Ak chcete zvýšiť produktivitu pri nenáročných aplikáciách, plne poháňané vozíky dokážu prepravovať tovar rýchlejšie a s menšou námahou pre operátorov. Manuálne aj poháňané vozíky sú kompaktné a umožňujú dobrú manévrovateľnosť. Keď je však pohyb poháňaný, s elektrickým modelom, ako napríklad BT Tyro, chod vozíka bude hladší a s menšou námahou.

Samozrejme, ručné paletové vozíky sa nemusia nabíjať. Na rozdiel od poháňaných modelov sa dajú používať neustále. Tu prichádza na scénu technológia Li-iónovej batérie. Tento systém umožňuje nabíjanie, keď je príležitosť, čiže vozík sa môže nabíjať vždy, keď sa nepoužíva. Postačuje aj krátke 15-minútové nabíjanie, takže je možné zabezpečiť takmer nepretržitú prevádzku.

2. Keď sa ergonómia stáva dôležitou

Ručné paletové vozíky sú robustné a dokážu prepravovať ťažké materiály. Ale aké ergonomické je to pre operátora, ktorý musí celý deň narábať s tovarom? 

Poháňaný vozík BT Tyro je určený pre nenáročnú prevádzku. Túto prácu dokáže vykonať jednoduchšie, rýchlejšie a s menšou námahou pre operátora. Zmena tak bude pohodlnejšia a menej unavujúca, výsledkom čoho bude vyššia produktivita. Ovládacie rameno, ktoré sa jednoducho používa, výrazne pomáha operátorovi pri dvíhaní a pri jazde.

3. Ak chcete zvýšiť bezpečnosť vo vašej prevádzke

K ručným paletovým vozíkom je jednoduchý prístup. Ktorýkoľvek operátor si môže vozík jednoducho vziať a vykonávať svoje úlohy. V prípade poháňaných vozíkov môžete zabezpečiť, aby ich obsluhovali iba oprávnení operátori, a to vďaka PIN kódu na rukoväti. Tlačidlo pre núdzové zastavenie umiestnené na rukoväti poskytuje ďalšiu bezpečnostnú funkciu.

Na poháňaných modeloch sú dostupné funkcie, ako napríklad kroková rýchlosť pre jednoduchý pohyb v úzkych priestoroch a obmedzenie rýchlosti pri jazde okolo rohov. Výsledkom je vyššia bezpečnosť vodiča a menšie poškodenie prepravovaného tovaru v prevádzke.

4. Ak sa zameriavate na budúcnosť

Počiatočná investícia do ľahkého poháňaného modelu je vyššia ako v prípade manuálneho vozíka. Odmenou vám bude oveľa viac výhod, ktoré sa týkajú ergonómie, bezpečnosti a jednoduchého používania. Okrem toho, ak myslíte aj na svoje budúce potreby, získate flexibilitu poháňaného vozíka. 

Veríme, že sme vám priniesli dostatok dôvodov, prečo zvážiť prechod z manuálnych na poháňané vozíky. Viete, pre koho je ľahký poháňaný model vyslovene nevhodný? 

Ak máte malý rozpočet a hľadáte iba jednoduché a spoľahlivé riešenie: v takom prípade si vyberte ručný paletový vozík.

Ak potrebujete vozík pre náročnejšie využitie, potrebujete prekonávať dlhšie vzdialenosti alebo prenášať ťažšie náklady, odporúčame vám, aby ste sa pozreli na paletové vozíky určené pre náročnú prevádzku alebo stohovače, ktoré ponúkame. 

Pre akúkoľvek podporu alebo poradenstvo sa obráťte na našich predajcov, ktorí vám pomôžu urobiť správne rozhodnutie.

 

 

Objavte rad BT Tyro
Vymazať všetko