Inteligentné vozíky vám poskytujú správne informácie, aby ste sa uistili, že máte úplnú kontrolu nad vašou prevádzkou, a dokonca vám v prípade potreby umožnia prijímanie opatrení na diaľku. Či ste zákazník s jedným vozíkom, alebo máte veľkú flotilu vysokozdvižných vozíkov vo viacerých lokalitách na celom svete. Čas a priestor sú výsledkom maximálnej pridanej hodnoty pre prevádzkové operácie s extrémnou optimalizáciou a nulovým plytvaním energie.

Inteligentné vozíky vám poskytujú správne informácie, aby ste sa uistili, že máte úplnú kontrolu nad vašou prevádzkou, a dokonca vám v prípade potreby umožnia prijímanie opatrení na diaľku. Či ste zákazník s jedným vozíkom, alebo máte veľkú flotilu vysokozdvižných vozíkov vo viacerých lokalitách na celom svete. Čas a priestor sú výsledkom maximálnej pridanej hodnoty pre prevádzkové operácie s extrémnou optimalizáciou a nulovým plytvaním energie.

1. Zvýšenie produktivity

Vylepšené využitie stroja

Získanie úplného prehľadu o vašich logistických operáciách, najmä ak sa staráte o viaceré prevádzky, nie je vždy jednoduché. Môže to viesť k strate času a plytvaniu vo viacerých oblastiach, o ktorých si možnoasi nebudete vedomí. Vedeli ste, že priemerná úroveň využitia vysokozdvižného vozíka je len okolo 35%? To znamená, že 65% je plytvanie, ktoré možno odstrániť, či už ide o stratený čas, náklady alebo škody.

 

S inteligentnými vozíkmi môžete presne sledovať a zlepšovať využitie stroja. Existujúce údaje systému I_Site spoločnosti Toyota získané zo všetkých pripojených inteligentných vozíkov, ktoré sú už v prevádzke, odhaľujú, že väčšina spoločností môže eliminovať značné plytvanie zdrojov zlepšením úrovní využitia. Pre mnohých našich zákazníkov to pravdepodobne povedie k zníženiu úrovní požiadaviek na vozík, pretože začnú využívať údaje na zlepšenie plánovania vozíka. Avšak pripúšťame, že je to zodpovedná cesta prijatá zo strany dodávateľov zdrojov a obchodných partnerov.

Vylepšený výkon vodiča

Či už máte vo vašom sklade jeden vozík alebo celú flotilu, môže byť rovnako náročné získať podrobný prehľad o tréningu vašich vodičov. Napriek tomu je pre úroveň produktivity vo vašom sklade nevyhnutné, aby boli vodiči správne vyškolení, pravidelne preškolení a držiteľmi platnej licencie, čo je ľahko sledovateľné v aplikácii I_Site.

 

Inteligentné porovnávanie

Keď podnikáte s viacerými prevádzkami, môže byť ťažké sledovať všetky aktivity, či dokonca presne merať a porovnať. S inteligentným porovnávaním sa hodnotenie a porovnávanie výkonnosti vozíkov na rôznych miestach stáva jednoduchým, čo vám umožní robiť opatrenia tam, kde je to potrebné.

2. Zlepšovanie bezpečnosti

Prevencia rizík s reguláciou rýchlosti

Na zabránenie nehodám a zraneniam vodičov je potrebné neustále sa usilovať oo vytvorenie bezpečného pracoviska. Aby ste predišli týmto rizikám vo vašom sklade, môžete na ovládanie rýchlosti vášho inteligentného vozíka využiť I_Site a znížiť tak riziko kolízií.

 

Monitorovanie nárazov

V prípade, že by ešte stále mohlo prísť k nárazu, môže to nielen poškodiť vaše vysokozdvižné vozíky, ale aj regály vo vašom sklade, náklad a samozrejme zraneniť vodiča. Vďaka snímačom nárazov na inteligentných vozíkoch môžete získať prehľad o zaznamenaných nárazoch, kedy a kde sa stali a pri akej rýchlosti. Týmto spôsobom môžete problém zviditeľniť (Jidoka) a ísť ku zdroju (Genchi Genbutsu)  dôvodu nárazu a zabrániť tomu, aby sa to stalo znova. Môžete sa uistiť, že vozíky po náraze prejdú do pomalého chodu a že sú schopné plného výkonu až po znovu obnovení do pôvodného stavu autorizovanými osobami.

Predprevádzková kontrola a bezpečnostný postup

S I_Site je tiež jednoduchšie sledovať, ktorí zamestnanci majú oprávnenie vykonávať tieto činnosti, a ktorí vodiči môžu jazdiť s určitými typmi vysokozdvižných vozíkov. Aplikácia môže požiadať vodičov, aby vykonali predprevádzkovú kontrolu a dodržali bezpečnostné postupy pred spustením vozíka.

 

Prevezmite kontrolu s I_Site

Keď nie ste na prevádzke, alebo ich máte viac, nie je vždy jednoduché zostať informovaný, alebo robiť potrebné opatrenia na diaľku. Vďaka mobilnej aplikácii I_Site ,viete kedykoľvek čo sa deje, kdekoľvek ste, s možnosťou podniknúť potrebné kroky.

3. Predĺžená životnosť stroja a batérie

Predĺžená životnosť stroja

Je absolútne nevyhnutné, aby boli vaše vozíky schopné prevádzky vtedy, kedy to potrebujete a zabrániť tomu, aby sa často nekazili. Na analýzu môžete využiť  I_Site aby ste mohli zlepšiť prevádzkovú efektivitu vášho vozíka a predĺžiť životnosť vášho vozového parku.

 

Predĺžená životnosť batérie 

To isté platí pre batériu: je dôležité, aby bola energeticky úsporná a nepotrebovala veľkú údržbu, ale udržovala vozík v prevádzke. Aby ste to zabezpečili, môžete monitorovať a optimalizovať používanie batérie, aby ste to zaručili jej dlhšiu životnosť.

Máte záujem dozvedieť sa viac o výhodách lítium-iónových batérií? Prečítajte si viac o Li-Ion >

4. Znižovanie nákladov

Zníženie prevádzkových nákladov

Celkové náklady na vlastníctvo sú jedným z hlavných bodov v rámci logistickej prevádzky, pretože náklady sa môžu ľahko zvýšiť, najmä ak nemáte podrobný prehľad o všetkých činnostiach a súvisiacich nákladoch v rámci skladu. Sledovaním využitia vozíka môžete jednoducho určiť, ako môžete optimalizovať veľkosť a procesy vášho vozového parku, aby sa znížili prevádzkové náklady. Sledovanie spôsobu, akým sa s vaším zariadením zaobchádza, a podľa potreby prijímanie opatrení tiež zníži frekvenciu pri údržbe a zníži náklady na servis.

 

Zabráňte poškodeniu a poistným nákladom

Náklady na nehody a škody sú ďalším opakujúcim sa problémom. So všetkými bezpečnostnými prvkami, ktoré ponúka I_Site, môžete to okamžite riešiť a vyhnúť sa. Súčasne to tiež pomôže znížiť náklady na poistenie.

ZISTIŤ VIAC O INTELIGENTNÝCH VOZÍKOCH

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >

Inteligentný pripojený vozík

Prečítajte si viac o pripojenom a inteligentnom skladovom vozíku

Prečítať viac >

Vodič používa BT Optio pri vychystávaní

Náš sortiment

Pozrite si náš kompletný sortiment vysokozdvižných vozíkov, vrátane retrakov, paletových vozíkov a vychystávacích vozíkov.
Prečítajte si viac >

Prečítajte si viac >

Li-Ion riešenia Toyota

Teraz pre celý náš produktový rad ponúkame plne integrované riešenie s Li-ion batériami, ktoré kompletujeme v našich závodoch podľa prísnych kvalitatívnych štandardov Toyota TPS.

Prečítať viac >