Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Výrobná linka továrne v Mjölby

Výrobný závod Toyota prechádza na bioplyn

Toyota Material Handling Europe zrýchľuje svoje úsilie minimalizovať využívanie fosílnych palív vo svojej výrobe. V priebehu roka 2019 bude používanie skvapalneného ropného plynu vo výrobnom závode Toyota Material Handling Manufacturing Švédsko nahradené kvapalným bioplynom.

Spolupráca medzi švédskym výrobným závodom spoločnosti Toyota Material Handling Europe v Mjölby a regionálnym výrobcom bioplynu Tekniska Verken Linköping AB je prvou svojho druhu vo Švédsku. Podporuje dlhodobú stratégiu, ktorá bola iniciovaná pred štyrmi rokmi.

 „Od roku 2015 používame v našom závode len zelenú elektrickú energiu vyrobenú vo vodných elektrárňach. Prechod z používania skvapalneného zemného plynu na skvapalnený bioplyn je tiež dôležitou súčasťou našej celkovej stratégie o udržateľnosti: minimalizácia využívania fosílnych palív pri našich výrobných aktivitách“, hovorí Kristian Björkman, generálny riaditeľ výrobného závodu Toyota Material Handling Manufacturing, Švédsko

 „Pre nás je nevyhnutné zabezpečiť, aby sa výrobky pre našich zákazníkov vyrábali s minimálnym vplyvom na životné prostredie. Tešíme sa na spoluprácu s firmou Tekniska Verken, pretože sú v popredí v týchto otázkach, čo z nich robí dôveryhodného partnera v našej snahe o udržateľnosť, "pokračuje Björkman.  

Výrobca Toyota Material Handling Europe vo svojom výrobnom závode v Mjölby nahrádza kvapalným bioplynom skvapalnený zemný plyn, ktorý sa používa predovšetkým na sušenie a zahustenie farby. Bioplyn je obnoviteľný, vyrábaný na miestnej úrovni a je jedným z najčistejších palív na svete. Vyrába sa z organického odpadu, ako je potravinový odpad  a uzatvára slučku. Kvapalný bioplyn sa vyrába čistením bioplynu a jeho ochladzovaním na približne -163 ° C. Tento je ľahšie a účinnejšie skladovať a distribuovať než v plynnom stave.

Očakáva sa, že prvá dodávka sa uskutoční po lete v roku 2019. Dohoda je na viac ako desať rokov a pokrýva až 25 GWh tekutého bioplynu ročne, čo stačí na výrobu viac ako 130 000 vozíkov ročne v spoločnosti Toyota Material Handling Manufacturing Švédsko v Mjölby.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Ľudia sa pozerajú na vysokozdvižné vozíky

Náš prístup k udržateľnosti

Spoločne môžeme maximalizovať bezpečnosť, minimalizovať dopad na životné prostredie a optimalizovať podnikové procesy.

Prečítať viac >
Usmievajúci sa ľudia vo výrobnom závode Toyota

Naša história

Vo vynikajúcej manipulácii materiálov pôsobíme spolu viac ako 100 rokov. Pozrite si niektoré naše historické body!

Prečítajte si viac >

Výrobný systém Toyota TPS

V našich výrobných zývodoch aplikujeme metódu štíhlej výroby a uplatňujeme tzv. pull systém, čo znamená, že vyrábame len to, čo si vy objednáte.

Prečítajte si viac >
Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi vám dávajú dnes dostupné riešenia a predstavujú našu víziu do budúcnosti.

Prečítajte si viac >