Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Toyota Logistic víťazi dizajnu a inžinierskej koncepcie

Súťaž v dizajne Toyota Logistic Design & Engineering: Poznáme víťazov

Hannover, Nemecko, 24. apríla 2018 - Spoločnosť Toyota Material Handling Europe oznámila na veľtrhu 2018 CeMAT v Hannoveri víťaza svojej dizajnovej a inžinierskej súťaže v pavilóne 32. Počas slávnostného vyhlásenia boli odhalené víťazi prvého, druhého a tretieho miesta.

Logiconomi ocenenie

Logiconomi opisuje spôsob myslenia - zameriava sa na štíhle procesy, eliminuje odpad, maximalizuje efektivitu a znižuje náklady. Všetko s pomocou inovácií a spolupráce s podobne zmýšľajúcimi partnermi.

Súčasťou tohto prístupu je program študentských ocenení Logiconomi, ktorý má podporiť svieže, mladistvé a inovatívne myslenie pre manipuláciu s materiálom. V tomto roku sa uskutočnilo tretie vydanie súťaže Toyota Logistic Design a predstavilo prvé vydanie Toyota Logistics Engineering Challenge.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Toyota Logistic Design Competition víťazi

Toyota Logistic Design Competition

V roku 2014, bola po prvýkrát zahájená súťaž dizajnu, ktorá začala dialóg s mladými dizajnérmi a privítala nové nápady. Vzhľadom k tomu, že e-commerce sa stáva normou, rýchla doba dodania sa stala absolútnou prioritou, ale nie je vždy skutočnosťou kvôli základným faktorom, ako je napríklad doprava.

S témou "Doručovanie balíkov. Pripojte sa k revolučnému dizajnu" boli študenti vyzvaní, aby opustili myšlienku tradičného dodávateľského reťazca a prišli s rýchlym, udržateľným a revolučným riešením, ktoré uľahčia priamu dodávku a optimalizuje poslednú cestu k zákazníkom.

Víťazným dizajnom bol AL.PACKER, Hannah Rayner a Matt Putman (Loughborough University, Veľká Británia), aplikácie, ktorá poskytuje spoločensky udržateľné riešenie dodávky balíkov. Opúšťa tradičný dodávateľský reťazec a zavádza tretích podnikateľov s mikropodnikom, ktorý zaručene prijme dodávku. Koncový zákazník je schopný prevziať balík kedy a kde chce, čo zlepšuje komunikáciu, spoľahlivosť a spokojnosť medzi všetkými zúčastnenými stranami. "Toto riešenie má iný prístup tým, že podnik tretej strany využíva sociálne siete k efektívnemu preklenutiu poslednej cesty. Riešenie je praktické a ľahko ovládateľné, takže je zamerané na zákazníkov," hovorí Magnus Oliveira Andersson, Vedúci dizajnu spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Mená zľava: Detlef Rahe, Professor at HfK University of the Arts Bremen; Matthias Fischer, President and CEO, Toyota Material Handling Europe; Hannah Rayner, Loughborough University UK Matt Putman, Loughborough University UK; Magnus Oliveira Andersson, Head of Design, Design Center, Toyota Material Handling Europe

 

Toyota Logistic Engineering Competition víťazi

Toyota Logistic Engineering Competition

Po úspechu súťaže Toyota Logistic Design Toyota Material Handling posunula výzvu o krok ďalej tým, že vyzvala švédske inžinierske študentov a absolventov, aby vytvorili inovatívne, ale uskutočniteľné technické riešenie pre víťazný dizajn druhej generácie: FLOCK. Vyzýva, aby plne automatizované riešenia dokázali spolupracovať samostatne, oproti bežnej manipulácii s klasickými vysokozdvižnými vozíkmi.

Všetci švédski študenti boli vyzvaní, aby priniesli nové nápady, pokiaľ ide o navigáciu a polohovanie, zostavovanie komponentov a funkcií, mechanizmy zdvihu, zásobovanie energiou a vytváranie sietí FLOCK. V podstate preklenuje priepasť medzi koncepciou a implementáciou.

Víťazný dizajn, Woodpecker, derivát FLOCK 's Mother Goose, je riešenie, ktoré porota hľadala. Spolupracuje s nestlings (FLOCK je horizontálna doprava) a poskytuje im vertikálny presun nákladu. Woodpecker môže tiež pracovať autonómne a je navrhnutý tak, aby bol udržateľný a ľahko ovládateľný. Dizajn vytvorený Mattias Barrklev a Oskarom Brännström (Linköping University) je kompaktný a konštruovaný s veľkými zručnosťami založenými na správnych výpočtoch s ohľadom na celý systém manipulácie s materiálom. "Tento návrh je nielen v súlade so súčasnými trendmi, ako je automatizácia a konektivita, ale tiež je blízko priemyselnej úrovni. Celkovo má ten pravý Toyota vzhľad a dojem," hovorí Magnus Persson, Manažér technologických riešení R & D spoločnosti Toyota Material Handling Manufacturing Sweden.

Mená zľava: Terry Unnai, Chairman, Toyota Material Handling Europe; Mattias Barrklev, Linköping University; Oskar Brännström, Linköping University; Magnus Persson, Manager Technology Solutions, R&D Warehouse Trucks Toyota Material Handling Manufacturing Sweden.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi ponúkajú riešenie pre súčasnosť aj víziu pre budúcnosť.

Prečítať viac >
Náš prístup Logiconomi

Náš prístup Logiconomi

Predvídateľný prístup k rozvoju efektívnych, ekonomických logistických procesov, zahŕňajúce štíhle postupy, inovácie a spoluprácu.

Prečítať viac >
Picture of text on whiteboard

Filozofia Toyota Way

Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu efektivitu vašej manipulácie s materiálom. Preto uplatňujeme súbor hodnôt nazývaný Toyota Way. 

Prečítať viac >
Usmievajúci sa ľudia v kancelárii

Pridajte sa k nám

Vždy chceme optimalizovať naše výrobky a spôsob, ako pracujeme. Kľúčové je pracovať s ľuďmi, ktorí sú nadšení logistikou a technológiou ako my.

Prečítajte si viac >