Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Logistika v budúcnosti: TMH Europe spojila zručnosti s Microsoftom

Obe spoločnosti sa snažia urýchliť digitálnu transformáciu v logistike. Toyota Material Handling Europe spája svoje technické zručnosti s technologickými odbornými znalosťami spoločnosti Microsoft. Svoj pohľad na digitálnu výrobu bude prezentovať v stánku Microsoftu, v hale 7, stanovišti C40 na veľtrhu Hannover Messe od 1. do 5. apríla 2019, kde si zákazníci budú môcť vyskúšať technológie budúcnosti, ktoré optimalizujú ich podnikanie.

Minulý rok ukázala Toyota Material Handling v stánku Microsoftu prvý náhľad na svoju víziu logistiky v budúcnosti: Jej koncept „A.I.TeamLogistics“ bol určený pre prepojené prostriedky so systémom palubnej inteligencie, ktoré pracujú ako tímy, aby zabezpečili kontinuálny tok a optimalizované logistické operácie.

Prostriedkom, ktorý pomohol Toyote realizovať jej víziu, je dron na palety. Je vybavený službami Azure Cognitive Services a na vizualizáciu niektorých scenárov využíva holografickú šošovku Microsoft HoloLens. Tá vďaka technológii na báze zraku (nahradila klasickú technológiu skenovania) umožnila návštevníkom zažiť, ako vnímal okolie dron na palety.

Vízia logistiky v roku 2020  

Tento rok spoločnosť TMH presúva realizáciu svojho konceptu, ktorý prvýkrát predstavila ako víziu do roku 2028, už na rok 2020. Drony vo svojom stánku predstavuje v presnej veľkosti s ukážkou na základe 3D skenu skladu.

To umožňuje strojom nacvičiť si navigáciu v digitálnom dvojčati prostredia skladu s neustálou optimalizáciou výkonnosti pomocou strojového učenia platformy Azure (nacvičené posilnením).

Po zavedení do obehu sa bude dron neustále zlepšovať. Vďaka palubnej inteligencii pochopí svoju trasu na základe pohybujúceho sa prostredia. Holografická šošovka umožňuje ľuďom interakciu s autonómnymi dronmi. Môže za to možnosť pozrieť si informácie, ktoré tieto stroje poskytujú.

Rýchle využitie v digitálnom dvojčati 

Na jeho vytvorenie sa prostredie zákazníka naskenuje do virtuálnej podoby, takzvaného „digitálneho dvojčaťa“. Týmto spôsobom možno simulovať rôzne scenáre, aby bolo možné ponúknuť optimalizované riešenie so správnym počtom a typom letúňov. Automaticky sa analyzuje fyzická aj virtuálna verzia skladu. Interpretuje sa pomocou rôznych snímacích technológií, ktoré sú vstupom pre optimalizáciu a dynamickú realizáciu.

Strojové učenie na neustále zlepšovanie

Prechod od skeneru a technológií zrakového snímania a programovania ľuďmi k strojovému učeniu ponúka zákazníkom veľkú výhodu. Tou je okamžité pochopenie snímaných informácií. Drony sa dokážu prispôsobiť malým odchýlkam, ako napríklad prekážkam, na ktoré natrafia, alebo predmetom mimo svojho miesta.

Automatizácia procesu optimalizácie a vykonávania prinesie zákazníkom nepretržitú optimalizáciu výkonu, efektivitu a tiež bezpečnosť operácií. Výhodou je aj fexibilita voči meniacim sa podmienkam v sklade a zvyšovanie či znižovanie operácií podľa potrebného rozsahu.

„Vďaka tomu, že spoločnosť Toyota Material Handling Europe dokáže zachytiť a znázorniť prostredie zákazníka a zároveň poskytnúť inteligentné nákladné vozidlá ďalšej generácie, umožňuje zákazníkom zlepšiť výkonnosť v sklade, a to nielen z hľadiska miery využívania strojov a množstva spracovaného materiálu,“ hovorí Boris Ahnberg, vývojár hlavných technológií spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

„Virtuálnou simuláciou rôznych scenárov a využívaním strojového učenia platformy Azure a umelej inteligencie sa výrazne skracuje čas využitia. Využité prostriedky sa dynamicky prispôsobujú svojmu prostrediu a je možné ponúknuť hlbší pohľad do operácií zákazníka,“ hovorí Çağlayan Arkan, celosvetový vedúci pre odvetvie výroby a zdrojov spoločnosti Microsoft.

 

 

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi ponúkajú riešenie pre súčasnosť aj víziu pre budúcnosť.

Prečítať viac >
Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >
Náš prístup Logiconomi

Náš prístup Logiconomi

Predvídateľný prístup k rozvoju efektívnych, ekonomických logistických procesov, zahŕňajúce štíhle postupy, inovácie a spoluprácu.

Prečítať viac >
Picture of text on whiteboard

Filozofia Toyota Way

Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu efektivitu vašej manipulácie s materiálom. Preto uplatňujeme súbor hodnôt nazývaný Toyota Way. 

Prečítať viac >