Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Vylepšené všestranné paletové vozíky a stohovače s chodiacou obsluhou od spoločnosti Toyota Material Handling

Motorovými paletovými a stohovacími vozíkmi s chodiacou obsluhou Toyota BT Levio & BT Staxio W (LWE140-250 & SWE080L-200D), spoločnosť Toyota Material Handling Europe plní svoj sľub neustáleho zlepšovania podľa princípu „Toyota Kaizen“. Tieto kompaktné a všestranné vozíky sú vybavené vylepšeniami a doplnkami, ktoré zlepšujú ich vlastnosti. Modely W série, BT Levio & BT Staxio s chodiacou obsluhou sú teraz ešte vhodnejšie na nakladanie/vykladanie, stohovanie a horizontálnu dopravu nákladov v stiesnených priestoroch.

Vďaka rýchlemu rastu segmentu motorových vozíkov s chodiacou obsluhou na trhu, boli paletové vozíky Toyota BT Levio a stohovače BT Staxio neustále optimalizované tak, aby prekonali  potreby zákazníkov. "Vozíky BT Levio a BT Staxio série W ukázali, akú ľahkú manipuláciu s paletami môžu mať zákazníci po celom svete pri rôznych aplikáciách. Pri optimalizácii sme brali do úvahy potreby našich zákazníkov a teraz máme k dispozícii produkty s ešte širšou škálou funkcií a možností, ktoré prispievajú k zvýšeniu produktivity, bezpečnosti a efektívnosti", hovorí Andreas Lindsjö, manažér skupiny ručných vozíkov, z útvaru riadenia výroby a predaja spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Zvýšená produkivita

Ako dodatočné vybavenie na želanie môžu mať nakladače hydraulický systém s malou hlučnosťou. Vďaka tomu sú tieto vozíky ideálne pre prácu v prostredí, kde je kladený dôraz na nízku hlučnosť, ako sú napr. supermarkety, obchody, alebo nákladné vozidlá pri nočných rozvozoch.

Séria BT Staxio W je teraz tiež k dispozícii s indikátorom hmotnosti, ktorý zobrazuje približnú hmotnosť bremena na vidliciach. Toto bráni zdvíhaniu príliš ťažkých bremien, ako aj preťažovaniu nákladných vozidiel, výťahov a nakladacích zariadení.

Vozíky BT Staxio SWE080L-140L s počiatočným zdvihom dokážu súčasne prenášať dve paletové záťaže (jedna na nosných podporných ramenách a jedna na vidliciach), zatiaľ čo BT Staxio SWE200D je navrhnutý špeciálne pre dvojité stohovanie. Schopnosť transportovať dve záťaže súčasne prispieva k vyššej produktivite.

Bezpečnosť a stabilita

Modernizácia krytu batérie a krytu motora všetkých modelov BT Levio a Staxio W bola realizovaná za účelom zvýšenia jeho robustnosti a zosúladenia dizajnu s ostatnými príbuznými výrobkami. 

Obe série W môžu byť vybavené automatickým znížením rýchlosti pri zatáčaní, čo je ideálne pri manipulácii s vysokými a nestabilnými nákladmi. Takto zlepšená stabilita vozíka predchádza vzniku škôd a zranení a zvyšuje bezpečnosť na pracovisku.

Mimoriadne efektívne

Modely BT Levio a BT Staxio série W ponúkajú zvýšenú energetickú účinnosť, zvýšenú prevádzkovú dobu a zníženie emisií CO2. Každý model je k dispozícii aj so vstavanou nabíjačkou, ktorá umožňuje rýchle a jednoduché nabíjanie na korbe nákladného vozidla, v záujme šetrenia času.

Štandardne je každý z týchto vozíkov k dispozícii s technológiou lítium-iónových batérií, od spoločnosti Toyota Material Handling Europe. Vozíky s lítium-iónovými batériami nevyžadujú výmenu batérií, náhradnú batériu ani špeciálnu miestnosť na nabíjanie. Naopak, vozík je možné nabíjať pri akejkoľvek príležitosti, napríklad počas prestávok – príležitostné nabíjanie. Batéria je bezúdržbová a vďaka lítium-iónovej batérii je energetická účinnosť zvýšená až o 30%. 

Všetky skladové vozíky vyrábané spoločnosťou Toyota Material Handling Europe sú štandardne vybavené telematikou, čo z nich robí tzv. Toyota Smart Truck (Inteligentné vozíky). To umožňuje zákazníkom ľahko pripojiť svoje vysokozdvižné vozíky k systému I_Site, a to za účelom efektívneho monitorovania a zlepšenia prevádzky z hľadiska produktivity a bezpečnosti.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Mohlo by vás tiež zaujímať

Elektrické paletové vozíky v priemysle

Elektrické paletové vozíky

These trucks are fast and powerful, with a focus on safety and ease of use and a variety of uses in material handling applications.

Tieto vozíky sú rýchle a výkonné, so zameraním na bezpečnosť a jednoduchosť používania v rôznych aplikáciach manipulácie s materiálom.

Prečítať viac >
Elektrické stohovacie vozíky v sklade

Elektrické stohovacie vozíky

The Staxio powered stacker trucks are fit for a wide range of material handling applications and are fast, powerful and easy to use. 

Stohovacie vysokozdvižné vozíky Staxio sú vhodné pre širokú škálu aplikácií manipulácie s materiálom a sú rýchle, výkonné a ľahko ovládateľné.

Prečítať viac >
Vodič lithium-ion vozíka v sklade

Náš jedinečný rad s lítium-iónovými batériami

Je dokázané, že lítium-iónové batérie sú o 30% energeticky efektívnejšie ako olovené batérie, pričom majú výrazne nižšie emisie CO2

Prečítajte si viac >

Inteligentný pripojený vozík

Prečítajte si viac o pripojenom a inteligentnom skladovom vozíku

Prečítať viac >