Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Automatizácia v Glud & Marstrand: Bezpečná a efektívna logistika pomáha rásť

Rast spoločnosti na výrobu obalov si vyžaduje automatizáciu, ktorá zabezpečí efektívnu a bezpečnú logistiku na zvýšenie konkurencieschopnosti spoločnosti.

O spoločnosti Glud & Marstrand

Glud & Marstrand je globálnym lídrom v obalových riešeniach pre potravinársky priemysel. Vlastní ju mexická skupina Envase Universales. Továreň spoločnosti Glud & Marstrand v Odense má 85-tisíc m² výrobných, skladových a administratívnych priestorov. Tie sú rozdelené do niekoľkých budov s veľkými prepravnými vzdialenosťami, ktoré tvorí kombinácia rohov, úzkych uličiek a vonkajších úsekov.

Fakty a čísla

  • Spoločnosť: Glud & Marstrand
  • Miesto: Odense, Dánsko
  • Priemysel: Výroba
  • Vozíky: 2 SAE Autopilot stohovacie vozíky 

Rast si vyžaduje vyššiu efektivitu a bezpečnosť

Spoločnosť Glud & Marstrand dodáva zákazníkom na celom svete moderné obalové riešenia. „To si vyžaduje efektívnu a bezpečnú vnútornú logistiku," potvrdzujú manažéri logistiky Nikolaj Sonne a Claus Graff Gade.

„Naše prepravné trasy boli príliš dlhé a vyžadovali si efektívnejšiu internú logistiku medzi tlačou a výrobou." V posledných rokoch však spoločnosť nezažila len pozitívny rozvoj. Vznikla totiž potreba zlepšiť bezpečnosť, aby sa zabránilo pracovným úrazom. Manažéri logistiky sa obrátili na niekoľkých dodávateľov automaticky riadených vozíkov (AGV) a nakoniec sa rozhodli pre partnerstvo so spoločnosťou Toyota Material Handling, s ktorou mali obaja pozitívne skúsenosti.

Cesta automatizácie: krok po kroku

Spoločnosť Toyota zabezpečila komplexné riešenie, ktoré tvorili dva automatizované stohovacie vozíky,  ale aj trasa založená na reflektoroch a tiež jazdné dráhy – tie fungovali ako sklad paliet s tabuľami. Automaticky riadené vozíky automaticky zbierajú palety a prepravujú ich na požadované miesta.

Zavedenie automaticky riadených vozíkov, teda tzv. riešenia od A po B, pozostávalo z dvoch fáz. Začiatkom roka 2017 boli zavedené dva automaticky riadené vozíky, aby zabezpečili časť prepravy interne v rámci tlačiarenského sektora. „Musíme zohľadniť veľa bezpečnostných opatrení súvisiacich s manipuláciou a prepravou tabúľ s ostrými hranami na ťažkých paletách,“ hovorí Claus Graff Gade.

V druhej fáze sa tlačiarenská oblasť pripojila k dokončeným produktom vychádzajúcim z výroby plechoviek. Celková jazdná vzdialenosť tak dosiahla 565 metrov, a to nielen vnútri, ale aj von cez nákladisko križujúce dopravu nákladných automobilov, ktoré nakladajú alebo dodávajú tovar do továrne.

„Vrstva asfaltu navyše na vonkajšom jazdnom dosahu automaticky riadených vozidiel zabezpečuje rovný a stabilný povrch na rovnakej úrovni ako vonkajšie povrchy. Nainštalovali sme aj svetelné signály, ktoré zabezpečujú, že nedochádza ku kolíziám AVG a nákladných vozidiel.“

Nové myslenie na pracovisku

Manažéri logistiky potvrdzujú, že automaticky riadené vozíky perfektne fungujú z technického aj bezpečnostného hľadiska. Práve toto výrazne zlepšilo efektivitu internej logistiky. „Najväčšou výzvou, ktorú priniesli automaticky riadené vozidlá, nebola technika, ale správanie sa a kultúra na pracovisku. Ako manažéri logistiky sme v našej komunikácii obaja zdôraznili, že našim cieľom nie je zlikvidovať pracovné miesta a že robíme veci postupne,“ uviedol Nikolaj Sonne.

Automatizácia podporuje konkurencieschopnosť

„Ide zatiaľ o prvé kroky na ceste k automatizácii. Skúsenosti, ktoré sme zatiaľ získali, sú pre nás cenné, keďže v budúcnosti plánujeme ešte väčšiu automatizáciu,“ dodal Nikolaj Sonne. Zamestnanci vidia, že vytvára vysokú bezpečnosť na pracovisku, eliminuje opakujúce sa pracovné postupy a prispieva k efektivite. 

Spoločnosť Glud & Marstrand tak nepovažuje automatizáciu za hrozbu pre pracovné miesta, ale za ochranu pracoviska pri narastajúcej konkurencieschopnosti podniku.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Toyota Autopilot

Automatizované riešenia

Naše rady autopilotov a automatických vozíkov ponúkajú pokročilé riešenie pre efektívnejšiu manipuláciu s materiálom.

Přečítajte si viac >
Elektrické stohovacie vozíky v sklade

Elektrické stohovacie vozíky

The Staxio powered stacker trucks are fit for a wide range of material handling applications and are fast, powerful and easy to use. 

Stohovacie vysokozdvižné vozíky Staxio sú vhodné pre širokú škálu aplikácií manipulácie s materiálom a sú rýchle, výkonné a ľahko ovládateľné.

Prečítať viac >
Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi vám dávajú dnes dostupné riešenia a predstavujú našu víziu do budúcnosti.

Prečítajte si viac >
Vodič používa BT Optio pri vychystávaní

Náš sortiment

Pozrite si náš kompletný sortiment vysokozdvižných vozíkov, vrátane retrakov, paletových vozíkov a vychystávacích vozíkov.
Prečítajte si viac >

Prečítajte si viac >