Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Manipulácia s batožinou: Zlepší sa jej logistika vďaka súťaži dizajnérov?

Súťaž Toyota Logistic Design 2020, ktorú každé dva roky organizuje spoločnosť Toyota Material Handling Europe, je otvorená. Témou aktuálneho ročníka sú riešenia pre manipuláciu batožiny na letiskách. Edícia súťaže nesie názov „Manipulácia s batožinou: Pomôžete jej vzlietnuť?“. Súťaž, ktorá bola v minulosti výhradne európskou záležitosťou, dnes otvára dvere študentom dizajnu po celom svete.

Letiská po celom svete každoročne manipulujú s miliardami kusov batožiny. Ide o zásadnú činnosť, na ktorú sa spoločnosť Toyota Material Handling Europe v súčasnosti zameriava oveľa viac než v minulosti.

Preto sa spoločnosť rozhodla vyzvať študentov a čerstvých absolventov dizajnu (2019) z celého sveta, aby vymysleli riešenie, ktoré zlepší logistiku manipulácie s batožinou na letiskách. Či už ide o čiastočné alebo celkové riešenie od registrácie Check-in po odovzdanie batožiny, prepravu na terminál až do lietadla alebo samotný príchod do cieľovej destinácie.

„Zatiaľ čo pred dvomi rokmi sme sa zamerali na doručovanie balíkov do miesta doručenia, tohtoročná výzva sa týka manipulácie s batožinou na letiskách. Žiada si totiž veľké zmeny,“ hovorí Magnus Oliveira Andersson, šéf dizajnu v spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

„Načúvať mladým dizajnérom a byť s nimi v neustálom kontakte je nesmierne dôležité pre úspech nášho štúdia dizajnu. Ako sa hovorí, zmena je jedinou konštantou,“ dodáva.

Manipulácia s batožinou: Pomôžete jej vzlietnuť?

Súťaž sa práve rozbieha. Privítame preto všetky návrhy, ktoré odzrkadľujú odkaz a značku Toyota. Posledný termín pre zasielanie návrhov do súťaže je 22. október 2019. Po tomto dátume skupina odborníkov z oblasti dizajnu a inovácií (napr. Toyota Material Handling, Toyota Industries Corporation, Vanderlande, Raymond a pod.) posúdi kompletné návrhy a určí finalistov.

Všetci finalisti dostanú koncom novembra od poroty spätnú väzbu a možnosť prepracovať svoje návrhy do finálneho stretnutia poroty. Odborníci a vedúci predstavitelia z danej oblasti následne zvolia víťazov súťaže.

Finalisti budú pozvaní na udeľovanie cien vo Švédsku. Ich práca bude vystavená na veľtrhu Hannover Messe v Nemecku. Okrem toho získajú finančnú odmenu a získajú možnosť prihlásiť sa na polročnú platenú stáž v dizajnérskom centre Toyota Material Handling Design Center. Viac informácií a prihlášku do súťaže nájdete na stránke súťaže Toyota Logistic Design Competition.

Spôsob myslenia Logiconomi

Súťaž Toyota Logistic Design je súčasťou programu Logiconomi spoločnosti Toyota. Logiconomi je slovo, ktoré spoločnosť Toyota Material Handling používa pre spôsob myslenia ide o snahu docieliť „štíhle“ procesy, elimináciu odpadov, maximalizáciu efektivity a znižovanie nákladov. 

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi ponúkajú riešenie pre súčasnosť aj víziu pre budúcnosť.

Prečítať viac >
Ruka skicujúca vozík

História dizajnu

Na jednej strane inšpirovaní hodnotami spoločnosti Toyota a priemyselnými trendami na strane druhej, navrhujeme riešenia v oblasti manipulácie s materiálmi sa zreteľom na zákazníka.

Prečítajte si viac >
Usmievajúci sa ľudia v kancelárii

Pridajte sa k nám

Vždy chceme optimalizovať naše výrobky a spôsob, ako pracujeme. Kľúčové je pracovať s ľuďmi, ktorí sú nadšení logistikou a technológiou ako my.

Prečítajte si viac >
Picture of text on whiteboard

Filozofia Toyota Way

Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu efektivitu vašej manipulácie s materiálom. Preto uplatňujeme súbor hodnôt nazývaný Toyota Way. 

Prečítať viac >