Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

6 spôsobov, ako zistiť, či sú pre vás elektrické ťahače vhodným riešením

Podniky musia neustále čeliť novým výzvam v oblasti kvality, efektivity a bezpečnosti. A to najmä v súvislosti s tým, ako sa nákup cez internet a online objednávky stávajú prirodzenou súčasťou nákupného správania spotrebiteľov. Projekty na zvyšovanie efektivity sú zvyčajne spojené s nárastom produkcie, čo vedie k presúvaniu väčšieho množstva produktov a materiálu. To môže mať vplyv na celkový tok výroby, vychystávacie postupy alebo dokonca prepravnú logistiku na letiskách. A môže si vo vašej spoločnosti vyžiadať aj prehodnotenie manipulácie s materiálom, aby bolo možné dosiahnuť vyššej priepustnosti pri nezmenenej úrovni bezpečnosti. Jednou z možností môže byť prechod na "bezvidlicové" riešenie: preprava nákladov na pojazdných nosičoch nákladu ťahaných elektrickým vozíkom. Poďme pomocou nasledujúcich 6 otázok zistiť, či je pre vás bezvidlicové riešenie správna cesta, a či môže ťahač zvýšiť efektivitu vašej prevádzky.

Nemanipulujete s paletami, ale s jednotlivými položkami?


V modernej výrobe si štíhly just-in-time prístup žiada presné a správne diely, ktoré sa vďaka plynulej priechodnosti objednávok musia zostaviť v presne danom bode výrobného procesu. Takáto výroba vyžaduje manipuláciu s jednotlivými položkami, aby sa predišlo prílišným nárokom na priepustnosť a materiálové toky.
Efektívne riešenia pre presun produktov sú však potrebné aj v prostredí elektronických obchodov, kde sú pre koncových zákazníkov počas vychystávacieho procesu vyberané a triedené jednotlivé položky.

Pri manipulácii jednotlivých položiek sú ťahače dobrou alternatívou tradičných vidlicových vozíkov. Sú bezpečné, ľahko sa s nimi manévruje a sú ideálnym riešením na prepravu paliet a vychystávanie jednotlivých položiek.

Potrebujete prepraviť viac nákladov súčasne?

Ťahač so súpravou vlečných vozíkov predstavuje veľkú flexibilitu čo do typu tovaru, ktoré môžete prepravovať. K dispozícii je široký výber nosičov nákladov, z ktorých môžete zostaviť vlečnú súpravu. Tak môžete manipulovať s nákladmi rôznych veľkostí, nakladať z jednej alebo z oboch strán, prepravovať tovar na paletách a efektívne tak využívať pracovníkov a zaistiť maximálnu pridanú hodnotu.

Ťahač so súpravou vlečných vozíkov prináša veľkú flexibilitu typov tovaru, ktoré môžete prepravovať. K dispozícii je široký výber nosičov nákladov, z ktorých môžete zostaviť vlečnú súpravu. Môžete jednoducho manipulovať s nákladmi rôznych veľkostí, nakladať z jednej alebo z oboch strán, prepravovať tovar na paletách. Zvýšite tak efektivitu pracovníkov a zaistíte maximálnu pridanú hodnotu.

Snažíte sa o štíhlu výrobu? 

Idea manipulácie bez vysokozdvižných vozíkov je namiesto hromadenia prebytočného materiálu vo výrobnom priestore založená na priebežnom dopĺňaní spotrebovaného materiálu. Ťahače možno použiť v systéme „milk run", keď sa po výrobnom závode pohybujú po pevne danej kontinuálnej trase s definovanými zastávkami, určenými pre naloženie alebo zloženie položiek z vlečných vozíkov.

Ťahače podporujú efektívne materiálové toky. Na prepravu rovnakého množstva tovaru potrebujete menej ľudí. Menej techniky na ploche vedie k vyššej bezpečnosti a menšiemu počtu nehôd. Ťahače tiež znižujú riziko úzkych hrdiel a prinášajú väčšiu flexibilitu. Všetky tieto skutočnosti vedú k štíhlejšiemu spôsobu práce.

Očakávajú vaši zákazníci vysokú flexibilitu v rastúcom svete internetových obchodov?

S rozvojom internetových obchodov rastú nároky zákazníkov na veľmi rýchle doručenie tovaru. Vychystanie jednej položky alebo viacerých objednávok by zároveň malo byť rýchle a jednoduché. Špecializované riešenia s ťahačmi a vlečnými vozíkmi s nastaviteľnými priehradkami pre škatule alebo voľné položky uľahčujú triedenie objednávok pri vychystávaní. Ťahače ponúkajú flexibilitu pri preprave rôzneho množstva veľkých alebo malých položiek na rôzne miesta. Môžete ich preto použiť na dopĺňanie zásob.

Patrí k vašim prioritám bezpečnosť a pohodlie obsluhy?

V prevádzkach bez vysokozdvižných vozíkov majú vodiči ťahačov zo svojho sedadla dokonalý výhľad, ktorý neobmedzuje napríklad zdvíhacie zariadenie vozíka. Ťahače vozia nosiče nákladu za sebou a na rozdiel od vysokozdvižných vozíkov, ktoré musia často cúvať, sa pohybujú len dopredu, takže nič neobmedzuje výhľad pri práci. 

Bezpečnosť a dobrý výhľad sú veľmi dôležité najmä v rušných priestoroch (napr. na letiskách). Ťahače so sediacim vodičom okrem toho ponúkajú obsluhe pri jazde na veľké vzdialenosti aj pohodlné pracovné prostredie v každom počasí. 

Veľkou zmenou je prechod od tradičných vozíkov k prevádzke bez vysokozdvižných vozíkov. Preto je dôležité naučiť vašich zamestnancov, ako prepravovať materiály a pracovať s ťahačmi..

Zvažujete automatizáciu svojho skladu?

Automatizácia optimalizuje toky tovaru a zároveň minimalizuje škody, čas a výdavky. Pracovníci sú oslobodení od stále sa opakujúcich operácií, a sú tak k dispozícii pre náročnejšie úlohy. Automatizované ťahače môžu zabezpečiť opakujúcu sa rutinnú prepravu a doručiť tovar presne a bezpečne na určenú stanicu.

Môže bezvidlicový prístup fungovať vo vašom podniku?

Ak pracujete v niektorom z nasledujúcich odborov, môžu pre vás byť ťahače správnym riešením. Možno vám nepomôžu celoplošne, no môžu byť významným prínosom pre niektoré časti vašich prevádzok. Uplatnenie nájde v týchto oblastiach: 

  • výroba
  • internetové obchody
  • vychystávanie
  • letiská
  • alebo samotná preprava vecí.

Prečítajte si viac o ťahačoch

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Vodič na ťahači BT Movit v automobilovej výrobe

Výroba

Výroba je jednou z kľúčových oblastí, kde vám vieme pomôcť.  Sme hrdí, že vždy dodávame najlepšie riešenia, ktoré vám pomôžu pri implementácii štíhlej výroby.

Prečítajte si viac >
Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >

Riešenie s ťahačmi pre Lyko Hair AB

Vďaka riešeniam s ťahačmi Toyota sa znížil objem manuálnej práce a zvýšila sa efektivita.

Prečítajte si viac >
Vodič stojaci v ťahači vo výrobe

Ťahače

Náš sortiment ťahačov poskytuje zvýšenú bezpečnosť a efektivitu v horizontálnej doprave a vychystávaní objednávok.

Přečítajte si viac >