Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Spoločnosť Toyota stanovila nový medzník v ďalšom priemyselnom odvetví so systémom Smart Truck

Po predbežnej správe vydanej na veľtrhu CeMAT v apríli tohto roka, Toyota Material Handling Europe potvrdzuje začlenenie konektivity ako štandardnej funkcie v celom rade skladových vozíkov. „Zaviazali sme sa poskytnúť technológiu pre podporu našich zákazníkov pri odstraňovaní strát vo svojich prevádzkach tým, že získajú kontrolu a teraz sme schopní tento sľub splniť," uviedol prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Matthias Fischer.

Opatrenie znamená, že prakticky všetky skladové vozíky vyrábané v továrni Mjölby vo Švédsku budú "inteligentné vozíky"- vybavené potrebnou technológiou na prenos aktivít a diagnostických údajov a automaticky sa budú zhromažďovať v centrálnej databáze, ktorá umožní spoločnosti Toyota a jej zákazníkom pracovať s informáciami. 

„Pre našich zákazníkov to znamená, že dokážu presne zmerať prácu, vykonávanú vozíkmi, detailne sledovať výkonnosť vodiča, ako aj riadiť dopady a efektivitu v kľúčových oblastiach, ako je napr. manažment batérií. Cieľom je maximalizovať využitie, a tým odstrániť prestoje spojené s nečinnosťou vozíkov a realizovať opatrenia na zníženie nesprávnej manipulácie a s tým súvisiacich škôd, "vysvetľuje Ralph Cox, senior viceprezident pre marketing a predaj.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Tento prístup znamená, že zákazníci jednoducho zaplatia menší mesačný poplatok za prístup do štruktúrovaných prehľadov, ktoré sú k dispozícii prostredníctvom portálu Toyota I_Site a prostredníctvom pridružených mobilných aplikácií. Zákazník nemá žiadne náklady na hardware. Dokonca aj tí zákazníci, ktorí sa rozhodnú nezaplatiť mesačné predplatné, budú môcť získať prístup k základným údajom, ako sú zoznam flotily a pracovné hodiny, a to zadarmo.

Okrem toho spoločnosť Toyota bude môcť využívať zhromaždené údaje na prípravu nových riešení, ako je napr. prediktívna údržba, založená na skutočných prevádzkových hodinách a programoch prenájmu, prispôsobených na konkrétne využitie. "Uvedomujeme si, že sa s našimi zákazníkmi presúvame do digitálneho veku, kde dáta môžu v konečnom dôsledku urobiť výrazný rozdiel. V spoločnosti Toyota sme v našich prevádzkach vždy používali štíhle myslenie a to znamená zameranie sa na nulový odpad. Náš záväzok vyrábať inteligentné vozíky, pomôže našim zákazníkom dosiahnuť tento cieľ, "pokračoval Ralph Cox.

Všetky objednávky od začiatku októbra 2018 budú zahrnuté do programu a prvé dodávky budú naplánované do konca novembra.

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Manažér sledujúci I_Site na iPade

Správa flotily I_Site

I_Site pripája vašu flotilu, zbiera dáta a poskytne vám prehľad čo sa deje a odporučí vám ako optimalizovať vašu prevádzku.

Prečítajte si viac >