Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Elektrický vysokozdvižný vozík Toyota Traigo80 získal cenu German Design Award

Model elektrického vysokozdvižného vozíka Toyota Traigo80 s nosnosťou 6 až 8 ton získal ocenenie German Design Award za vynikajúcu kvalitu dizajnu.

Ocenenia German Design Awards sú medzinárodne uznávanými cenami udelenými Nemeckou dizajnérskou radou s cieľom ocenenia jedinečných trendov v oblasti dizajnu. V kategórii „Vynikajúci dizajn produktov“ získal Traigo80 víťazné ocenenie od medzinárodnej odbornej poroty. Toyota Traigo80 je vôbec prvým vysokozdvižným vozíkom od firmy Toyota Material Handling, ktorý získal German Design Award. Už v roku 2015 si motorový vysokozdvižný vozík Toyota Tonero vyslúžil špeciálnu pochvalu.

Toyota Traigo80 je vysokovýkonný elektrický vysokozdvižný vozík a predstavuje skutočnú alternatívu k motorovým vozíkom. Dizajn vozíka s výraznými líniami sa vyznačuje silou, trvanlivosťou a jednoduchosťou. Dobre členená palubná doska obkolesuje vodiča a umožňuje mu intuitívne ovládať stroj pri nízkych vibráciách a hluku vďaka svojmu veľkorysému priestoru, ktorý je plne vyhradený len pre vodiča. Celý vysokozdvižný vozík už pri návrhu kládol dôraz na viditeľnosť, takže vodiči vidia rozmery z každého uhla jasne a zreteľne.

Porota sa vyjadrila, že „tento moderný elektrický vysokozdvižný vozík na nás presvedčivo urobil dojem svojou ergonomicky navrhnutou kabínou pre vodiča, ktorá mu zároveň poskytuje veľmi dobrú všestrannú viditeľnosť. Jasný, funkčný dizajn, ktorého silné, výrazné tvary sú vhodné pre ťažký priemysel a sľubujú jednoznačne vynikajúci výkon.“

Tomáš Jankauskas, priemyselný dizajnér spoločnosti Toyota Material Handling Europe, sa podujal vysvetliť nám, čo sa skrýva za celým tým procesom navrhovania 6 – 8 t vozíka Traigo80: „Verím, že ak bude vozík aj dobre vyzerať, rovnako dobre to bude aj fungovať, a naopak. Je to trochu ako obdoba vývoja v prírode: len tie najlepšie druhy dokážu prežiť. Tejto filozofie sa pridŕžame aj pri procese návrhu, a to tým, že sa snažíme zbaviť zbytočných vecí a ponechávame len tie najlepšie vyhotovené návrhy.“

Funkčný dizajn modelu Toyota Traigo80 6-8t je založený na skutočných hodnotách Toyoty a je výsledkom tímovej práce medzi švédskym dizajnérskym tímom Toyota v meste Mjölby a talianskym výskumným a vývojovým tímom v Bologni.

Toto ocenenie si jeho autori budú môcť prevziať 8. februára 2019 počas slávnostného odovzdávania cien v nemeckom Frankfurte nad Mohanom, kde sa na výstave odprezentujú aj všetky ostatné víťazné návrhy.

Prečítajte si viac o Toyota Traigo na stránkach German Award >

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi ponúkajú riešenie pre súčasnosť aj víziu pre budúcnosť.

Prečítať viac >
Ruka skicujúca vozík

História dizajnu

Na jednej strane inšpirovaní hodnotami spoločnosti Toyota a priemyselnými trendami na strane druhej, navrhujeme riešenia v oblasti manipulácie s materiálmi sa zreteľom na zákazníka.

Prečítajte si viac >
EC čelné vysokozdvižné vozíky

Elektrické čelné vysokozdvižné vozíky

Elektrické čelné vysokozdvižné vozíky sú vhodné pre rôzne vnútorné a vonkajšie vonkajšie prevádzky.

Prečítať viac >
Vodič používa BT Optio pri vychystávaní

Náš sortiment

Pozrite si náš kompletný sortiment vysokozdvižných vozíkov, vrátane retrakov, paletových vozíkov a vychystávacích vozíkov.
Prečítajte si viac >

Prečítajte si viac >