Používame cookies, aby sme zabezpečili, že máte s našimi stránkami tie najlepšie skúsenosti. OK

Regálový systém Radioshuttle: Döhler skladuje potraviny efektívne

Popredný svetový producent potravín Döhler potreboval riešenie na uskladnenie tisícok paliet s potravinami v mraziarenskom sklade. Spoločnosť Toyota Material Handling dodala regály a radioshuttle, ktoré vďaka efektívnemu využitiu priestoru perfektne vyhovovali ich mraziarenskému skladu.

O spoločnosti Döhler

Döhler je jedným z popredných svetových výrobcov, predajcov a dodávateľov prírodných surovín, systémov prísad a integrovaných riešení pre potravinársky a nápojový priemysel. S 500 pracovníkmi v meste Tarczyn, spracovávajú ovocie a zeleninu a vyrábajú rôzne druhy koncentrátov, aróm a pyré.

Čerstvý tovar pochádza priamo od pestovateľov a skladuje sa pre budúcu výrobu v mraziarenských skladoch (od -20° do -24° C). V sklade sa nachádza 20 000 paliet, z ktorých je takmer 8 000 paliet v mraziarenskom sklade

 

Fakty & štatistiky

  • Spoločnosť: Döhler Sp. Z o.o.
  • Miesto: Tarczyn, Poľsko
  • Priemysel: Potravinársky
  • Applications: horizontálna preprava, stohovanie, skladovanie
  • Racking: 5 satelitných vozíkov Toyota Radioshuttle RS150 a regály pre radioshuttle

Radioshuttle od Toyoty efektívne využíva priestor a optimalizuje proces vyskladňovania

Efektívne riešenie pre mraziarenský sklad

Palety v spoločnosti Döhler sa v minulosti skladovali na podlahe a v prejazdných regáloch. Po oboznámení sa s požiadavkou na nový systém skladových regálov pre sklad v Tarczyne, predložila spoločnosť Toyota Döhleru alternatívnu ponuku.

Riešenie Radioshuttle od Toyota Material Handling je ideálnym riešením pre mraziarenské sklady, pretože efektívne využíva priestor a dokáže spolupracovať so štandardnými vysokozdvižnými vozíkmi.

Spoločnosť Döhler sa k ponuke postavila pozitívne, vzhľadom na rýchly prístupu k tovaru a optimalizáciu procesu prípravy zásielok pri kombinovanom riešení radioshuttlu a mraziarenského skladu.

„Toyota mala najlepšiu komplexnú ponuku a so svojimi rozsiahlymi skúsenosťami sú pre nás spoľahlivým partnerom,“ hovorí Tomasz Jaszczyk, vedúci skladu a zásobovania v spoločnosti Döhler.

Profesionálny servis

Podlaha skladu bola výzvou. Nebola totiž dostatočne únosná, pre veľký tlak z požadovaného počtu úrovní regálov. Toyota preto navrhla použitie špeciálnych nosníkov na zväčšenie plochy záťaže na podlahu, aby bolo možné namontovať regály.
Vďaka tomuto riešeniu mohol Döhler udržať potrebný počet skladovacích úrovní a tým celkovú skladovaciu kapacitu. „Odporúčame profesionálny prístup Toyoty, rýchly čas odozvy a flexibilitu,“ hovorí  Tomasz Jaszczyk, vedúci skladu a zásobovania. "Oceňujeme jej prístup k zákazníkom a myslíme si, že pôjde o plodnú a dlhodobú spoluprácu."

Ľahké policové systémy

Regálové riešenia

Pomáhame optimalizovať obchod, znižovať náklady a zvyšovať produktivitu s optimálnym regálovým riešením.

Prečítajte si viac >
Vodič na BT Movit ťahači v automobilovom výrobnom závode

Výroba

Výroba je jednou z kľúčových oblastí, kde vám vieme pomôcť.  Sme hrdí, že vždy dodávame najlepšie riešenia, ktoré vám pomôžu pri implementácii štíhlej výroby.

Prečítajte si viac >
Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >
Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi vám dávajú dnes dostupné riešenia a predstavujú našu víziu do budúcnosti.

Prečítajte si viac >